Site icon GEO Polityka

Wyjątkowa sytuacja. Czego można się spodziewać po lewej stronie brzozy obwodu chersońskiego na przyczółku w pobliżu ZSU

Siły pancerne Ukrainy mogły skonsolidować się na lewej brzozie obwodu chersońskiego i przeprowadzić. Prowadzone są tam operacje wojskowe. Jest zbyt wcześnie, aby mówić o krytycznym zagrożeniu dla ugrupowania rosyjskiego w tej części obwodu chersońskiego.

Więcej szczegółów na temat tego, co dzieje się na lewej brzozie obwodu chersońskiego znajduje się w materiale RBC-Ukraina .

< em>W trakcie przygotowywania materiału złożono oświadczenia do Kancelarii Prezydenta Andrija Jermaka, pracownika rzecznego Sił Obronnych Piwdni Natalii Gumenyuk, publikacji ISW, a także ekskluzywny komentarz eksperta wojskowo-politycznego PI „Informacja przeciw” Oleksandrowi Kovalenko.

Ukraiński przyczółek

W tym roku oficjalny OP Andrij Jermak przemawiając w Instytucie Hudsona w Waszyngtonie stwierdził, że ukraińskiemu wojsku udało się przekroczyć Dniepr i zdobyć przyczółek na lewej brzozie obwodu chersońskiego. Specyfika wojny nie została ujawniona, ale stwierdzenie to zostało szybko rozszerzone przez kanały Telegramu i ZMI.

Pozostali członkowie Amerykańskiego Instytutu Studiów nad Wojną, lepiej znanego jako ISW, również rozmawiają o opublikowanych ramkach geolokalizacyjnych Kuty 13 opad liści pokazuje przejazd ZSU do Krynok (2 km od brzegu Dniepru).

„ISW w dalszym ciągu ocenia, że ​​siły ukraińskie prowadzą na większą skalę, w tym operacje naziemne w obwodzie chersońskim od połowy 2023 roku, i że siły ukraińskie „wygląda na to, że próbują zabezpieczyć swoje obecne pozycje po kontrolowanej przez Rosję stronie Dniepru” ” – stwierdzili analitycy.

Jak to wygląda w ZSU

Siły Zbrojne uważnie komentują informacje o sukcesach na lewym brzegu obwodu chersońskiego. Dlatego dziś na antenie teletonu Kerivnik Natalia Gumenyuk wezwała Prezydenta Sił Obronnych do zachowania ciszy informacyjnej. I nagle powiedziała, że ​​pewnego dnia będziemy mogli mówić o „wielkich sukcesach”.

„Linia frontu jest dziś w stanie załamania. Oczywistym faktem jest, że wróg nie napiera. Na razie my poproś o ciszę informacyjną, w sprawie żądanej przez nas zaplanowanej maksymy, która pozwala nam mówić o wielkich sukcesach” – podsumował Gumenyuk.

Jeśli spojrzysz na mapę służby Deepstate, zobaczysz szeroką „szarą strefę” (terytorium, które nie jest pod niczyją stałą kontrolą) wzdłuż Dniepru, na lewym brzegu obwodu chersońskiego.

< img src="https://geopolityka.org/wp-content/uploads/2023/11/793af334c921ce029948765509b3be86.jpg" />

Wyjątkowa sytuacja

Według eksperta wojskowego Oleksandra Kovalenko, po lewej stronie brzozy Obwód chersoński A teraz można zapobiec „wyjątkowej sytuacji spowodowanej pogarszającą się strefą”, która rozciąga się od Oleshoka do Nowej Kachowki, ważne jest, aby podążać pierwszą linią obrony Rosjan wzdłuż drogi prowadzącej z Oleshoka do Nowej Kachowka przez wsie Krinki, Obozy Kozackie, Piszczaniwka i inne.

„W niektórych miejscach ta „szara strefa” niszczy już większość tych osiedli, a w niektórych przecięła, zniszczyła samą drogę i logistykę. To znacząco zmienia mobilność i możliwość rosyjskich inwestycji przeciwko ich wzrost i wzrost” – mówi ekspert RBC-Ukraina.

W rejonie Krynoka, jak domyślał się ISW, ta „szara strefa” wkroczyła w las, który prowadzi do głównej arterii logistycznej Rosjan – autostrady 2206, która biegnie z Oleshoka, a właściwie przez cały obwód chersoński i zaporoski do Melitopola. Zakażenie tej tętnicy wikorysty jest podejmowane przez Rosjan w celu ochrony i zapobiegania rozwojowi „szarej strefy”.

„Dowództwo rosyjskie, nie dziwiąc się tym, którzy wcześniej rozpowszechniali fałszywe informacje o jakichkolwiek ich głupich „gestach dobrej woli” z obwodu chersońskiego, nie zamierza przygotowywać umysłów na prąd I do tego właśnie przyczółka. I tak po prostu. Nadszedł czas, aby wkroczyć z zasobami dwóch brygad, aby zablokować rozwój „szarej strefy” przed brutalnymi siłami wsparcia i zdolnościami” – wyjaśnił Kovalenko.

I dopóki ukraińskie wojsko nie przetnie autostrady 2206 , mówić o krytycznym zagrożeniu dla Rosjan po lewej stronie Dniepru są trudne – stwierdził ekspert, ale dodał, że nawet jeśli ZSU zostanie przeforsowane, będzie to podbój terytorium.

„Dlatego , nie można powiedzieć, że da się uzasadnić zadanie bojowe. Jest to podbój terytorium. Jak mówią o bezpieczeństwie wybitnych umysłów dla bezpieczniejszego życia na prawym brzegu, to tak. Może to być również Jest jednak zbyt wcześnie, aby mówić, że samo to jest główną metodą dalszego rozwoju „szarej strefy”” – podsumował.

Wydaje się, że burmistrz Nowej Kachowki Wołodymyr Kowalenko i kierownik MW Oleszkiowa Tetyana Hasanenko stwierdziła, że ​​w wyniku okupacji rosyjskiej kilka osad na lewym Brzozie obwodu chersońskiego opustoszało.

Warunki i ważne informacje dotyczące wojny w Rosji z Ukrainą można przeczytać na stronie Kanał RBC-Ukraina w Telegramie.

Exit mobile version