The Economist opublikował ciekawą noworoczną okładkę z prognozami na 2024 rok (zdjęcie)

Twitter LinkedIn VK

Taką informację podała TG „Ukraina-365”, raporty URA-Inform.  

Na okładce tradycyjnego noworocznego numeru przedstawiali swego rodzaju geopolityczny rebus prognozowy. Eksperci publikacji postanowili dowiedzieć się trochę o tym, co czeka nas w roku 2024.

Głównymi bohaterami centralnej fotografii na okładce są prezydent Rosji Władimir Putin i głowa Ukrainy Władimir Zełenski. Patrzą sobie w oczy i oddziela klepsydra. Jednocześnie dolna połowa jest większa od górnej, co oznacza, że ​​czas wojny powinien dobiec końca.

Trump i gołąb pokoju są nad głową Putina, a rakiety i dziewczyna są nad Zełenskim. Na środku widać także urnę wyborczą. Zapowiedź nie tylko wyborów prezydenckich w Federacji Rosyjskiej i Stanach Zjednoczonych, ale także wyborów w innych krajach, których wynik powinien mieć wpływ na resztę świata.

Eksperci przewidują spadek globalna gospodarka i handel. Jednocześnie Stany Zjednoczone zwrócą jeszcze większą uwagę na zieloną energię i poszukiwanie rzadkich metali. Wręcz przeciwnie, Chiny będą polegać na tanich surowcach energetycznych, gromadzeniu złota i rozwoju transportu elektrycznego.

Można przypuszczać, że Stany Zjednoczone i Chiny będą miały wspólne interesy w Azji i Ameryce Południowej. Jednocześnie interesy będą odmienne, o czym świadczą sylwetki Xi i Bidena, którzy odwrócili się od siebie.

Przypomnijmy, że wcześniej Donoszono, że wojna na Ukrainie będzie się nadal przeciągać: Sekretarz Generalny NATO przestrzegł, co jeszcze czeka Ukraińców.

Źródło informacji

Exit mobile version