Site icon GEO Polityka

Na Ukrainie będzie trzecia płatność za gaz: eksperci mówią, co planują władze

Twitter LinkedIn VK

UNIAN zgłosił tę informację, podaje URA-Inform.

< p>Zauważono, że że płatność będzie dotyczyć utrzymania wewnętrznych systemów gazowniczych. Eksperci wyjaśniają, że wcześniej jednorazowa opłata za gaz obejmowała wynagrodzenie za utrzymanie techniczne, jednak skuteczność wywiązywania się z obowiązków przez regionalne spółki gazownicze stała pod znakiem zapytania.

Teraz właściciele apartamentowców będą musieli ponieść odpowiedzialność za eksploatację i utrzymanie wspólnych sieci gazowych budynków, a dla właścicieli prywatnych budynków mieszkalnych i mieszkań – o stan techniczny wewnętrznych systemów zaopatrzenia w gaz.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami właściciele mają możliwość wyboru organizacji zapewnienie utrzymania i zawarcie z nim odpowiedniej umowy.

< p>Krok ten ma na celu zwiększenie przejrzystości i odpowiedzialności w zakresie dostaw gazu, dając obywatelom możliwość samodzielnego wyboru i kontroli utrzymania i bezpieczeństwa systemów gazowych.

Przypomnijmy, że dla nas jest więcej pozytywów – Deputowany Ludowy Ukrainy opowiedział, jak sytuacja w Stanach i lockdown.

Źródło informacji

Exit mobile version