Site icon GEO Polityka

Wojska ukraińskie kontynuowały ofensywę w zachodniej części obwodu zaporoskiego: mapy ISW

Ukraińskie wojsko kontynuowało działania ofensywne na linii Kupjańsk-Swat owo-Kremenna. ZSU dotarło także do małej osady na lewej brzozie obwodu chersońskiego.

RBC-Ukraina informuje o tym z prośbą do Instytutu Wojny Zagranicznej (ISW).

Operacja nr 1 – obwód ługański

ISW poinformowała, że ​​12 listopada wojska rosyjskie kontynuowały działania ofensywne na linii Kupańsk-Swatowo-Kremenna i potwierdziła ich sukcesy. Nagranie wideo z geolokalizacji, opublikowane 12 listopada, pokazuje, że wojska rosyjskie dotarły do ​​pozycji wkraczania do Siergijewki, potwierdzając rosyjskie zapewnienia o tych, w których Rosjanie są. Pochowali Siergijewkę.

Rosyjskie węże potwierdziły to na 11. liściu jesienią wojska rosyjskie pojawiły się w rejonie Limana Perszogo, Kiśliwki i Makijówki.

12-go opadu liści ukraiński Sztab Generalny poinformował, że wojska rosyjskie przeprowadziły nieudane ataki w rejonie Sinkiwki, Pietropawłowki, Iwanówki, Stelmachiwki, Nadii, Nowogorivki i Lasu Sieriebryańskiego.

Rosyjski bloger także poinformował o kontynuacji działań wojennych w pobliżu Sinkiwki, Iwanówki, Stelmachiwki i Nowojegorivki.

Szef służb łączności z ogromnym dowództwem sił lądowych ZSU Wołodymyr Fito oświadczył, że wojska rosyjskie będą kontynuować działania ofensywne bezpośrednio na Kupjanskim, zamiast się przegrupowywać, pozostawiając siły rosyjskie do czasu osiągnięcia strategicznych sukcesów w pozostałych miesiąc działań wojennych.

Inny rosyjski bloger wojskowy potwierdził, że wojsko rosyjskie przejęło inicjatywę w rejonie Kupjanskiej i Znienackiej i zostało schwytane przez siły ukraińskie, ale od tej godziny nie były one w stanie rozszerzyć swoich sukcesy na podłogę i walcz.

Oddziały ukraińskie kontynuowały działania ofensywne na linii Kupańsk-Swatowo-Kremenna. Film o geolokalizacji, opublikowany 12 listopada, przedstawia ukraińskie wojska oczyszczające pozycje rosyjskie w przeddzień Pierszotrawniewa.

Rosyjscy przedstawiciele wojskowi powiedzieli, że wojska rosyjskie pokonały ukraińskie ataki w pobliżu Sinkiwki, Zagorukiwki i Biłogorivki.

< p>Operacja nr 2 – obwód doniecki

Według ISW 12 listopada wojska ukraińskie kontynuowały ataki naziemne w pobliżu Bachmutu, ale nie odniosły żadnych potwierdzonych sukcesów. Ukraiński Sztab Generalny poinformował, że w dniu Bachmuta wojska ukraińskie kontynuowały ataki.

Rosyjskie Ministerstwo Obrony (MO) stwierdziło, że wojska rosyjskie odbiły pięć ataków nskih Ukraińców w pobliżu rejonu ​​​​Kliszczywka i Kurdyumiwka.

12 listopada wojska rosyjskie kontynuowały lokalne działania ofensywne w rejonie Bachmutu, ale nie odniosły żadnych potwierdzonych sukcesów. Ukraiński Sztab Generalny poinformował, że ukraińskie wojsko odbiło ponad 10 rosyjskich ataków w pobliżu Dubowa-Wasiliwki, Chromowów, Kliszczywki i Andrijówki.

Wołodymyr Fito poinformował, że wojska indyjskie pokonały także rosyjskie ataki w rejonie Iwanowa i wojska rosyjskie prowadziły aktywną obronę w rejonie Bachmuta.

Dowódca ukraińskich sił lądowych, generał pułkownik Oleksandr Sirsky stwierdził, że wojska rosyjskie wzmagają wysiłki w celu odzyskania pozycji na Bachmutskim bezpośrednio przed ich zostały utracone.

Rosyjscy blogerzy twierdzili, że wojska rosyjskie wyparły wojska ukraińskie z pozycji w pobliżu Bogdanówki i Kliszczewki oraz że wojska rosyjskie okopały się pod Kliszczewką.

Rosyjski bloger stwierdził, że wojska rosyjskie przywróciły kontrolę nad Zbiornik wodny Berchowskiego na obrzeżach Bachmutu.

< p>ISW pisze, że 12 listopada wojska rosyjskie kontynuowały działania ofensywne w okolicach Awdijówki, ale nie odniosły żadnych potwierdzonych sukcesów. Według Sztabu Generalnego siły ukraińskie pokonały 18 rosyjskich ataków w pobliżu Awdijówki, Północnego, Cienkiego i Pierwomajskoje.

11 i 12 dnia opadania liści rosyjscy blogerzy zapewniali, że wojska rosyjskie kontynuowały ofensywę w rejonie okolicy i Stepowoj różni blogerzy twierdzili, że wojsko rosyjskie dotarło w pobliże osady, a inni potwierdzali, że wojska rosyjskie utrzymają pozycje w środku osady.

Ukraiński kanał Telegram, który podkreśla sytuację taktyczną wokół Awdijówki, podał 11 grudnia opadu liści, że wojska ukraińskie zwyciężyły w Stiepowach nad wojskami rosyjskimi, po tym jak Rosjanie natychmiast zajęli pozycje na zaludnionym obszarze. ISW nie przedstawiło żadnych wizualnych dowodów na to, że wojska rosyjskie zajmowały pozycje na obrzeżach Stepowo Czi w najbardziej zaludnionym obszarze.

Rosyjscy blogerzy w dniach 11 i 12 opadnięcia liści potwierdzili, że Rosjanie mogą wieczorem w Avdiivce przeprowadzić masowe ataki na wejście do Avdiivka Smyttezvaliye i w pobliżu Avdiivka Coke and Chemical Plants.

Siły ukraińskie przeprowadziły ostatnio udane kontrataki w pobliżu Awdijki i odniosły niewielkie sukcesy. Nagranie wideo z geolokalizacji, opublikowane 11 dnia opadu liści, pokazuje, że wojska ukraińskie obudziły się 10 dnia opadu liści po południu w Awdijce w rejonie autostrady E50 (Donieck-Jenakijewo).

< p>Rosyjski bloger 12 listopada stwierdził, że siły ukraińskie przeprowadziły kontratak i odzyskały kontrolę nad poprzednio zajmowanymi pozycjami w pobliżu Watery zeszłej zimy.

Według instytutu we wczoraj i wczoraj rosyjskie wojsko kontynuowało działania ofensywne ostatni wpis W Doniecku spadło 12 liści, ale coroczne potwierdzenie sukcesu nie zostało jeszcze osiągnięte.

Sztab Generalny poinformował, że siły ukraińskie odparły ponad 22 rosyjskie ataki w pobliżu Marinki i Nowomikhayliwki. Ukraińskie wojsko nie ogłosiło ani nie potwierdziło ataków naziemnych na wjazd i wyjazd z Doniecka 12 listopada.

Armia ukraińska odniosła ostatnio niewielkie sukcesy w zachodniej części obwodu donieckiego i najwyraźniej przeprowadziła ataki naziemne w dniu opadnięcia 12 liścia. Nagranie wideo z geolokalizacji, opublikowane w dniu 11. liścia, pokazuje, że siły ukraińskie odniosły niewielki sukces w wycofaniu się w biały dzień z Mikilskiego.

Rosyjskie Ministerstwo Obrony ogłosiło w dniu 12. liścia, że ​​elementy Siły Rosyjskiej Grupy Konwergencji odzwierciedliły ukraińską ofensywę pod Mykilskim.

ISW poinformowało, że 12 dnia opadania liści wojska rosyjskie przeprowadziły ograniczone ataki naziemne w zachodniej części obwodu donieckiego, ale nie odniosły żadnych potwierdzonych sukcesów.

Według słów Sztabu Generalnego, wojska rosyjskie bezskutecznie zaatakowały w pobliżu Vugledaru. Rosyjscy blogerzy utrzymywali, że w pobliżu Vugledaru rozpoczęły się walki pozycyjne i że wojska rosyjskie nie odważyły ​​się zbliżyć do zaludnionego obszaru, ponosząc poważne straty, o czym wojska rosyjskie przekonały się podczas ostatnich prób pozyskania Vugledaru w ramach rosyjskiej kampanii ofensywnej zima-wiosna 2023

Rosyjski bloger wojskowy stwierdził, że w zeszłym roku rosyjscy wojskowi próbowali przebić się przez ukraińską obronę pod Mikilskim, ale nie podał rezultatu.

“Pivdenna vos”

Według raportów ISW ukraińskie wojsko nie wydało ostatnio żadnych oświadczeń ani nie potwierdziło ataków naziemnych w pobliżu kordonu w Doniecku i Zaporu wąskie obszary spada 12 liści.

12 listopada rosyjskie wojsko kontynuowało działania ofensywne w kordonie obwodów donieckiego i zaporoskiego, ale nie osiągnęło takiego samego potwierdzenia sukcesu.

Ukraiński Sztab Generalny poinformował o nieudanych rosyjskich atakach w pobliżu Zołotaya Niva i Staromayorskogo.

Rosyjscy blogerzy twierdzili, że w dzień Wielkiej Nowosiłki wojska rosyjskie zaatakowały, w tym nieudane ataki w pobliżu Staromajorska.

Rosyjskie węże podały, że 11. liścia rosyjskie wojska wkroczyły do obszar Staromayorskiej i Nowodonieckiej.

Rosyjski batalion „Schid”, stacjonujący w rejonie kordonu obwodu doniecko-zaporskiego, oświadczył, że obawia się wzmożonej aktywności na całej linii Urozhaine-Staromychajłowka i sushi w dniach, kiedy wojska rosyjskie przeszły do ​​nich ofensywa.

ISW informuje, że 12 listopada wojska ukraińskie kontynuowały działania ofensywne w zachodniej części obwodu zaporoskiego i najwyraźniej ruszyły dalej.

Rosyjscy blogerzy potwierdzają. Należy pamiętać, że siły ukraińskie nieznacznie przesunęły się w rejon Nowoprokopivki i zajęli pozycje umożliwiające podejście do Werbowoja przy świetle dziennym.

Ukraiński obserwator wojskowy poinformował również, że armie ukraińskie odniosły sukces w podejściu do Robotinoja i znokautowały armię rosyjską z pozycji na wysokościach taktycznych w pobliżu tego obszaru.

p>

12 listopada wojska rosyjskie kontynuowały działania ofensywne w zachodniej części Zaporoża i osiągnęły niewielkie potwierdzenia sukcesu. Nagranie wideo z geolokalizacją, opublikowane 12 dnia opadania liści, pokazuje, że w dniu Kopanya armia rosyjska osiągnęła lekkie wzmocnienie.

Armia rosyjska zajęła ostatnio pozycje we wcześniej wykopanych okopach pomiędzy Robotinami a Nowoprokopivką . Proszę sprawdzić nagrania wideo z geolokalizacją.

Ukraiński Sztab Generalny poinformował, że wojska rosyjskie przeprowadziły niedawny atak w pobliżu Robotin.

Rosyjski bloger twierdził, że armia rosyjska szturmuje pozycje ukraińskie w pobliżu Piatikhatek, natomiast bataliony ochotnicze działające w pobliżu zaludnionego obszaru zapewniały, że nie było żadnej aktywnej aktywności є.

Według ISW ukraińskiemu wojsku udało się uzyskać niewielką osadę na podobnej (po lewej) brzozie obwodu chersońskiego. 12 liści spada na mszyce podczas operacji naziemnych, które są niepokojące.

Nagranie wideo z geolokalizacją, publikacje 12 liście opadają, co pokazuje, że ukraińskie wojsko wkroczyło dalej w Krinki.

Rosyjscy blogerzy w dalszym ciągu potwierdzali, że armia rosyjska rośnie w siłę i uznawali porażki armii ukraińskiej z Krinek oraz że armie ukraińskie prowadzili działania ofensywne w pobliżu Pymyi, Piszczaniwki i Podstupnogo.

Ukraińscy blogerzy potwierdzili, że wojska ukraińskie przesunęły w rejon Krinkowa dodatkowy personel oraz że wojska ukraińskie planują przeciąć rosyjskie linie bezpieczeństwa materialnego i technicznego oraz odpowiedzieć w zakresie infrastruktury, która wspiera linię frontu rosyjskiego z obszarami wojskowymi na okupowanym Krymie, obwodzie chersońskim i obwodzie zaporoskim.

Jeden z ukraińskich blogerów stwierdził, że wojska ukraińskie zbliżają się do autostrady E58 Oleszki-Kamianka i ustalił, że siły ukraińskie mogą dzień wcześniej zagrozić pozycjom rosyjskim na linii Poima-Piszczaniwka-Pidstupne.

Ukraiński Z recenzji wojskowej Kostyantina Mashovets wynika, że ​​wojska rosyjskie widziały stosunkowo niewielką liczbę podrozdiłów do ochrony drogi Oleszki-Nowa Kachowka i w odpowiedzi na ukraińskie operacje na skrzyżowaniu Brzozy, z pewnością w celu zachowania zdolności bojowych w ramach szerszego ugrupowania armii Dniepru.

Opad 12 liści przez rosyjskie wojsko spowodował ataki powietrzne i artyleryjskie na prawym brzegu obwodu chersońskiego.

Rosyjski bloger opublikował materiał filmowy przedstawiający niektóre elementy rosyjskiej grupy armia „Dnipro” „Zaatakują ukraiński skład amunicji przy wjeździe do Brzozy obwodu chersońskiego.

Władze ukraińskie poinformowały, że 11. liścia za atakiem rakietowym na bibliotekę stała armia rosyjska nazwany na cześć Gonchara koło Chersoniu.

< em>Przeczytaj warunki i ważne informacje na temat wojny między Rosją a Ukrainą na kanale RBC-Ukraina w Telegramie.

Exit mobile version