Siły Zbrojne Ukrainy otrzymają z Zachodu specjalną broń – ostrzegał były dyrektor CIA

Twitter LinkedIn VK

Telegram zgłosił tę informację – kanał „Operacyjne Siły Zbrojne Ukrainy”, powołując się na opinię byłego dyrektora Centralnej Agencji Wywiadowczej Davida Petraeusa, podaje URA-Inform.

David Petraeus wyraził pewność, że ukraińscy piloci szybko przyswoją sobie nową technologię . Zaznaczył, że umiejętności ukraińskich pilotów pozwolą maksymalnie wykorzystać potencjał F-16.

Będzie to dodatkowa zachęta do zwiększania zdolności bojowej Sił Zbrojnych Ukrainy i ich gotowości na różne wyzwania, jakie mogą pojawić się w wojnie z Federacją Rosyjską.

Nowy etap ukraińsko-amerykańskiej współpracy wojskowej podkreśla wsparcie Stanów Zjednoczonych we wzmacnianiu obronności Ukrainy. Dostawa F-16 wpisuje się w strategię wzmacniania partnerstw i zapewnienia bezpieczeństwa państwa.

To także sygnał, że społeczność światowa dostrzega potrzebę wsparcia kraju stojącego przed wyzwaniami i zagrożeń na arenie światowej.< /p>

W kontekście trwającego konfliktu zbrojnego z Rosją, armia ukraińska otrzymuje potężne narzędzie skutecznego oporu i obrony swojego terytorium. F-16 dzięki swojej zaawansowanej technologii i zwrotności mogą odegrać kluczową rolę w wyzwalaniu okupowanych terytoriów.

Przypomnijmy, że Miedwiediew w czasie wojny zareagował na pomysł włączenia Ukrainy do NATO: nieźle, ale ważne jest, aby pójść dalej.

Źródło informacji

Exit mobile version