Site icon GEO Polityka

Ministerstwo Obrony Niemiec potwierdziło plany udzielenia Ukrainie pomocy wojskowej

Rok 2024 to koniec pomocy wojskowej dla Ukrainy. Zamiast 4 miliardów euro zadeklarowanych wcześniej dla budżetu federalnego, planuje się przeznaczyć na ten cel 8 miliardów euro.

Jak stwierdził minister obrony Niemiec Boris Pistorius, RBC-Ukraina informuje o posłach Yogo pojawił się w ARD.

„To mocny sygnał dla Ukrainy, który pokazuje, że się nie poddajemy” – powiedział Pistorius, wskazując, że plany pomocy wojskowej dla Ukrainy są zintensyfikowane.

Jego zdaniem w tej chwili nic nie keruetsya ze znajomością roku 2023, co pokazało, że zaplanowane sumy zostały całkowicie wyczerpane.

Co zostało przeniesione

Wcześniej Bild poinformował władze, że Niemcy zamierzają udzielić pomocy wojskowej na skraju zbliżającego się losu. Idealna okazja nadarzyła się w zeszłym roku. W tym roku komisja budżetowa może oficjalnie pochwalić się zwiększeniem pomocy wojskowej dla Ukrainy o wartości kilku miliardów euro.

Wcześniej w zarządzeniu Niemcy powiedzieli, że widzą dodatkową pomoc dla Ukrainy na 200 milionów euro. Pieniądze trafią do nowego kraju.

Również niedawno Niemcy przekazały Ukrainie nowy pakiet pomocy wojskowej. Obejmuje to magazyny systemów przeciwpożarowych IRIS-T, pojazdów opancerzonych i dronów ratowniczych.

Przeczytaj warunki i ważne informacje na temat wojny między Rosją a Ukrainą na kanale RBC-Ukraina w Telegramie.

Exit mobile version