Site icon GEO Polityka

Biden karze ataki na bazy bojowników w Syrii

Stany Zjednoczone na rozkaz prezydenta Joe Bidena uderzyły w grupę powiązaną z Iranem . Jest to dowód na serię ataków na siły amerykańskie w Syrii i Iraku.

Poinformowała o tym RBC-Ukraine w piśmie do Departamentu Obrony USA i Reuters.

W sprawie w tygodniu, w którym przypada 12 opadania liści, Stany Zjednoczone przeprowadziły zimą dwa naloty na cele wojskowe w Syrii, których dokonały grupy powiązane z Iranem. Poinformował o tym oficer rzeczny z Departamentu Obrony USA. To odpowiedź na serię ataków na siły amerykańskie w Syrii i Iraku.

„Amerykańskie siły pancerne przeprowadziły dziś ukierunkowane ataki na cele w Syrii, z którymi walczy irański Korpus Strażników Rewolucji Islamskiej (KIR) i powiązane z Iranem grupy wojskowe. Aby zaatakować amerykański personel w Iraku i Syrii w pobliżu Abu Kamal „To, że Mayadin jest oczywisty” – stwierdza oświadczenie Departamentu Obrony USA.

Urzędnik powiedział, że strajki trwały przez wiele lat i że Stany Zjednoczone przeprowadzają przegląd w celu ustalenia, czy w wyniku strajków zginęli lub odnieśli obrażenia członkowie bojówki powiązanej z Iranem.

„Prezydent nie ma żadnych wyższy priorytet niż bezpieczeństwo amerykańskiego personelu, a dzisiejsze działania pokazały, że Stany Zjednoczone będą chronić siebie, swój personel i swoje interesy” – oznajmił Departament Obrony.

Ataki na USA Amerykańskie bazy danych

Iran ataki na bazy wojskowe USA stały się znane w środku wojny.

Instytut Wojny (ISW) podał, że grupa wspierana przez Iran przyznała się do 39 ataków na bazy wojskowe USA. Ijsk baz w Syrii i Iraku. Gang przeprowadzał do trzech ataków dziennie.

Siły wojskowe USA w Iraku i Syrii odnotowały ponad 20 ataków między 16 a 30 czerwca. Do ataków doszło w wyniku trwającego konfliktu między Izraelem a Hamasem. Iran wspiera terrorystów i w ten sposób odpowiada na pomoc wojskową USA dla Izraela.

Przeczytaj warunki i ważne informacje na temat wojny między Rosją a Ukrainą na kanale RBC-Ukraina w Telegramie.

Exit mobile version