Site icon GEO Polityka

Na granicy Polski z Białorusią powstał nowy batalion czołgów

Polskie kordony z Białorusi odpaliły nowy batalion czołgów, wyposażony w czołgi K 2. generacji Nowej Korei.

RBC-Ukraina informuje o tym z komunikatu do służby prasowej Ministerstwa Obrony Narodowej.

Nowy batalion czołgów jest ważniejszy niż ten pod Chartaivem, osada w pobliżu granicy z Białorusią w obwodzie brzeskim.

“Tu, w pobliżu obwodu siemiatyckiego, stoi już batalion czołgów, który wchodzi w skład magazynu 1. Dywizji Piechoty Legionów, Pododdział, który ma za zadanie pościg za agresorem, w naszym rozumieniu „Zaraz bezpośrednio zaatakuję” – deklaruje Minister Obrony Narodowej. Mariusz Błaszczak.

Wygląda na to, że po zebraniu się zagrożenia dla nowej jednostki wojskowej powstanie skuteczna bariera uniemożliwiająca ofensywne działania wroga.

Polska modernizuje swoją armię< /p> < p>W przyszłości Polska będzie aktywnie prowadzić politykę modernizacji potężnej armii, która przejawia się w zakupie obecnych pojazdów opancerzonych oraz tworzonych i unowocześnianych jednostkach bojowych.

Śledź Oznacza to, że Polska obecnie aktywnie dokonuje zakupów różnorodnego sprzętu wojskowego ze względu na znaczenie obronności regionu. „The Telegraph” wskazywał już wcześniej, że Polska chce stworzyć największą armię lądową w Europie przeciwko zagrożeniu ze strony Rosji.

Zokrema w Warszawie zdobyła już ze Stanów Zjednoczonych czołgi Abrams i 486 jednostek systemów rakiet wielokrotnego startu HIMARS. Później stało się także jasne, że Polska otrzymała od Wielkiej Brytanii ponad 5 miliardów dolarów na poprawę zdolności obrony przeciwlotniczej.

Warunki i ważne informacje dotyczące wojny Rosji z Ukrainą można przeczytać w regionie na kanale RBC-Ukraine w Telegramie .< /p>

Exit mobile version