Ken Blade Runner: 7 filmów z Ryanem Goslingiem, które warto obejrzeć

Ryan Gosling od dawna jest jednym z najbardziej lubianych aktorów w branży, posiadającym swój własny, charakterystyczny styl. I nie chodzi tu tylko o słodkiego, przystojnego Kena, choć jakby urodził się do tej roli – mówi WomanEL.

Treść“Fanatyk”, 2001″Half Nelson”, 2006″Lars i prawdziwa dziewczyna”, 2007″Drive”, 2011″La La Land”, 2016″Blade Runner 2049″, 2017″Barbie”, 2023 Ken, Łowca androidów. Źródło: Instagram

Aktor często postrzegany jest jako gwiazda filmów romantycznych, ale Gosling od dawna udowadnia, że ​​jest poważnym wykonawcą. Potrafi być poważny, zakochany, wesoły i agresywny.

Jak dwa groszki w strąku: Irina Fedyshyn pokazała mamie Dua Lipa opowiadała o swoim przyszłym albumie

12 listopada dwukrotna nominowana do Oscara, zdobywczyni Złotego Globu i jedna z najbardziej rozchwytywanych aktorek w Hollywood obchodzi swoje 43. urodziny. Przypomnijmy więc najlepsze dzieła tego wszechstronnego aktora.

“Fanatyk”, 2001

Za główną rolę w tym filmie Gosling otrzymał swoją pierwszą nominację do Oscara. Dramat w reżyserii Ryana Flecka opowiada o uzależnionym od narkotyków nauczycielu w miejskim liceum. Za sprawą jednego z uczniów w jego życiu następuje wiele zmian.

Pomiędzy dziewczyną a nauczycielem rodzi się dziwna, ale szczera przyjaźń. Okazuje się, że mają ze sobą wiele wspólnego. Oboje są otoczeni przez wielu ludzi i oboje są samotni. Wspierają się nawzajem, pomagając pokonać trudności życiowe i burze psychiczne.

“Lars i prawdziwa dziewczyna”, 2007

Niezwykle stylowy film stał się już ukochanym kultowym klasykiem. W thrillerze neo-noir w reżyserii Nicolasa Windinga Refna Gosling wcielił się w rolę tajemniczego mężczyzny z zamiłowaniem do przemocy.

W ciągu dnia postać Ryana pracuje jako mechanik samochodowy, a dorabia jako kaskader , a nocą transportuje złodziei z miejsc zbrodni. Zawsze trzyma się na uboczu i przestrzega jasnych zasad. Wszystko się zmienia, gdy okazuje współczucie kobiecie z wieloma problemami.

Film pełen napięcia i akcji, zamieniający się w prawdziwą kinową adrenalinę i przyjemność. Występ Goslinga w filmie Drive jest jednym z najlepszych w jego karierze.

La La Land, 2016

Musical „La La Land” w reżyserii Damiena Chazelle'a to historia miłosna pomiędzy muzykiem jazzowym Sebastianem i aktorką Mią. To już trzeci film Ryana Goslinga i Emmy Stone.

Los połączył dwa ambitne serca, jednak z biegiem czasu sukces, który przyszedł, nie był już tak słodki i beztroski. Ich miłość, dziwna i urocza, daje nadzieję, że wszystko się ułoży. Stając się dla siebie wsparciem w realizacji marzeń, nieoczekiwanie poświęcają miłość w imię wszystkiego innego…

Rola Sebastiana przyniosła Ryanowi Goslingowi drugą nominację do Oscara.

“Blade Runner 2049”, 2017

Cyberpunkowa akcja Danny'ego Villeneuve'a to kontynuacja kultowego filmu Ridleya Scotta Łowca androidów. Główne role w filmie zagrali Ryan Gosling i Harrison Ford. Producentem filmu został Ridley Scott, autor pierwszej części.

Gosling wciela się w replikę nowej modelki Kay. Pracuje jako łowca nagród dla Departamentu Policji Los Angeles, tropiąc i niszcząc replikantów, którzy nielegalnie powrócili na Ziemię. Wkrótce dokonuje odkrycia, które na zawsze zmieni jego życie.

To pierwszy wysokobudżetowy hit w karierze Goslinga i pierwsza rola bohatera filmu science-fiction.

“Barbie”, 2023