Site icon GEO Polityka

Ponad 60 łotewskich przedsiębiorstw importuje produkty z Rosji i Białorusi

Minister stanu Łotwy Armands Krause apeluje do największych importerów z Rosji Lokalnych i białoruskich produkty można spożywać na Łotwie Taka jest praktyka.

RBC-Ukraina donosi o tym za pośrednictwem Delfi.

Według danych wydziału kontroli granicznej służby żywnościowo-weterynaryjnej Łotwa, od września do września 68 przedsiębiorstw sprowadziło do kąpieli skrajnej produkty spożywcze z Rosji i Białorusi.

Widocznie wśród nich dużą część przedsiębiorstw stanowią przedsiębiorstwa handlu hurtowego, handlujące kosmetykami i lekami i dystrybutorów alkoholu. W ciągu ostatnich trzech miesięcy Federacja Rosyjska i Białoruś zaimportowały około 90 000 ton warzyw i ponad 70 000 produktów zbożowych.

„Bezwzględnie obiecuję, że skontaktuję się z największymi importerami i powiem, jaka jest sytuacja, do cholery jestem „B powiedziawszy to, jest to pożywka dla etyki złodzieja skór, który zarabia pieniądze na wojnę i cierpienie innych, a nie okradzionych” – powiedział Krause.

Vin powiedział że opowiada się za zakazem importu rosyjskich produktów ilorusskikh produktów spożywczych na poziomie Unii Europejskiej.

Pomoc dla łotewskiej Ukrainy

Łotwa jest jednym z najaktywniejszych sojuszników Ukrainy po zakrojonej na szeroką skalę inwazji Rosji. Vaughn udziela naszemu regionowi pomocy wojskowej i politycznej.

Zokrem, parlament regionu wezwał NATO do zwrócenia się do Ukrainy o przyłączenie się do Sojuszu.

Łotwa uzgodniła również z Kanadą kompleksowy program szkolenia Ukraińców Zakhisnikiv. A 25 września dowiedziała się o przekazaniu śmigłowca Mi-17 na Ukrainę.

Przeczytaj warunki i ważne informacje dotyczące wojny między Rosją a Ukrainą na kanale RBC-Ukraina w Telegramie.< /p>

Exit mobile version