Ukraina niebezpiecznie zawiodła Izrael w tabeli kursów UEFA

Polarne wyniki Szachtara Donieck i Zorii Ługańsk w fazie grupowej Pucharu Europy krzyczały aż byli zdruzgotani rankingiem Ukrainy w klasyfikacji związków piłkarskich UEFA.

O tym informuje RBC-Ukraina via Kassiesa.

Ukraina straciła dotychczas 17. miejsce w europejskich pucharach ocena rankingów. To prawda, że ​​główny konkurent cofnął się, gdy do niej podszedł.

W tym tygodniu do skarbca dodano „Szachtara”. Podopieczni Marino Pušicia sensacyjnie pokonali Barcelonę po bramce Danila Sikana (1:0). Ługańska drużyna Walerija Krywentsowa pokonała Maccabi z Tel Awiwu (1:3).

Zagalom Ukraina zdobyła 27 000 punktów. Izrael przegrał (26 875). I choć tamtejsze drużyny również odniosły jedno zwycięstwo między dwójką („Maccabi” z Haifi przegrało w Lidze Europy z hiszpańskim „Villarreal”), to jednak skróciły powrót do zdrowia. Stało się to za sprawą wielu przedstawicieli na turniejach europejskich.

Na Ukrainie 5 drużyn wystartowało w trzech turniejach pod patronatem UEFA. Właściwie Izrael wysłał w sumie 4 zespoły na arenę europejską. Dlatego wszystkie punkty zdobyte przez ukraińskie drużyny należy podzielić przez pięć, a izraelskie przez cztery.

Dalsze średnie występy ukraińskich drużyn w turniejach kontynentalnych spowodują zmianę kwot w pucharach europejskich . Zokremy utrata 15. pozycji spowoduje zmniejszenie reprezentacji na sezon 2025/26 do zaledwie czterech. Poza tym mistrz Ukrainy odpadnie przed Ligą Mistrzów.

Przed słowami, zanim „Zorya” przegrała w otwartej piłce nożnej z „Maccabi” z Tel Awiwu.

Przeczytaj regulamin i ważne informacje o wojnie między Rosją a Ukrainą na kanale RBC – Ukraina w Telegramie.