Site icon GEO Polityka

Oddziały ukraińskie będą kontynuować działania ofensywne na kierunku Melitopol bezpośrednio: mapy ISW

Ukraińskie wojsko objęło stałą kontrolę nad pozycjami w pobliżu mostu Antoniwskiego Zaliznynego na ulicy od Most drogowy Pommi do Antonowskiego na ulicy Pivnicz Oleshok.

RBC-Ukraina informuje o tym z prośbą do Instytutu Wojennego (ISW).

Operacja nr 1 – obwód ługański

Według ISW, w dniu opadnięcia 9 liścia wojska rosyjskie kontynuowały działania ofensywne wzdłuż linii Kupjansk-Swatowo-Kremenn i potwierdziły ofensywę. Na nagraniu wideo z geolokalizacją, opublikowanym 9 listopada, widać, że wojska rosyjskie niedawno obudziły się na dzień w Perszomajskim.

Ukraiński Sztab Generalny poinformował, że wojska rosyjskie bezskutecznie zaatakowały w pobliżu Sinkiwki w obwodzie charkowskim, Stelmachiwki i Nowogorivki w pobliżu obwodu ługańskiego.

Vidomy Russian w Rosyjski bloger potwierdził, że rosyjskie wojska zaatakowały również w pobliżu Pietropawłowki i osiągnęły sukces nieznany „sukces taktyczny” w pobliżu Sinkiwek. Rosyjscy blogerzy potwierdzili, że pod Kiśliwką też toczyły się walki

Rosyjski bloger wojskowy stwierdził, że wojska rosyjskie zaatakowały w rejonie Lasu Sieriebryańskiego i zasypały szereg niezidentyfikowanych stanowisk. Ukraiński bloger potwierdził, że niepokojące są także walki pozycyjne pod Torskoje.

Według słów wojsk rosyjskich, wojska ukraińskie przeprowadziły nieudane ataki na linii Kupańsk-Swatowo-Kremenna. Ministerstwo Obrony Rosji (MOD) poinformowało, że wojska rosyjskie odpowiedziały na ataki ukraińskie w rejonie Timkiwki, Sinkiwki, obwodu charkowskiego i obwodu kreminńskiego ługańskiego.

Rosyjscy blogerzy twierdzili, że wojska ukraińskie przeprowadziły kontratak zbliżającymi się pojazdami opancerzonymi na zejściu z Kupjanskiej i na podejściu ze Świętowoja. Rosyjscy blogerzy potwierdzili, że walki pod Dibrowem również budzą niepokój.

Operacja Iya Nr 2 – obwód doniecki

Rosyjscy blogerzy szeroko rozpowszechniali wypowiedzi o tym, że wojska rosyjskie podeszły do ​​Kliszczewki i wypchnęły wojska ukraińskie z więzienia, więc mają zamiar opuścić osadę. Z opublikowanego 9 listopada nagrania wideo z geolokalizacją wynika, że ​​wojska rosyjskie dotarły w stronę Kłyszczewki i ustawiły się w drodze do wyjścia z zaludnionego obszaru oraz do wyjścia ze wsi. інії.

Rosyjscy urzędnicy potwierdzili, że wojska rosyjskie znokautowały także wojska ukraińskie z pozycji w Andriivtsi i wokół niego, ale ISW nie przedstawiła dowodów wizualnych potwierdzających upadek i nieugiętość. Kilkunastu rosyjskich blogerów dodatkowo potwierdziło, że wojska rosyjskie osiągnęły dzienne podejście od strony Bachmuta w kierunku Berchówki-Bogdanówki w ciągu dnia od zbiornika Berchowskiego w kierunku rzeki Niki Roslin Vilyanova. Z nagrania wideo z geolokalizacją, na którym uchwycono około 7 opadających liści, wynika, że ​​wojska rosyjskie dotarły do ​​Zbiornika Berchowskiego po południu, w odległości około 3 km od dziennego podejścia do Bachmuta.

Według słów Instytutu, z dniem 9. liścia wojska rosyjskie kontynuowały działania ofensywne bezpośrednio na Awdijowskim i – jak się wydaje – parły do ​​przodu. Kilkunastu rosyjskich blogerów stwierdziło, że siły rosyjskie odniosły sukces w rejonie Stiewoja i ustanawiają nowe pozycje w pobliżu osady.

Siły rosyjskie ulegały dalszemu wzmocnieniu, tak że Rosjanie wraz z oddziałami przedostali się 1 km za granicę linia ratownicza, około 3 km od Berdyczowa Jeden z rosyjskich blogerów stwierdził, że wojska rosyjskie zajmują obecnie pozycje w promieniu 500 metrów od samej Awdijiwki.

Rosyjscy urzędnicy dodatkowo potwierdzili, że wojska rosyjskie próbują przebić się przez pozycje ukraińskie w dniu wkroczenia z Awdijiwki koło Vodyanoye.

Mówca Zjednoczonego Centrum Prasowego Sił Obronnych Ta Alexander Shtupun bezpośrednio stwierdził, że W ciągu ostatnich dni w Awdijsku pojawią się wojska rosyjskie. W Awdijsku wzrosła liczba samolotów, w tym śmigłowców Ka-52 i Mi-8, a także samolotów szturmowych Su-25.

Ukraiński Sztab Generalny poinformował, że wojska rosyjskie, wspierane przez lotnictwo, przeprowadziły bezskuteczne ataki na wiec w pobliżu Nowokałyniwki oraz w pobliżu Awdijówki, Keramika, Stiepowy, Piwnicznego i Pierwomajska.

Ukraińskie wojsko nie przeprowadziło opadania 9 liści oczekiwane zapowiedzi lub potwierdzenia ataków naziemnych bezpośrednio na Awdijewskiego.

Jak podaje ISW, wojska rosyjskie kontynuowały działania ofensywne, wchodząc i wychodząc z Doniecka 9 listopada, ale nie osiągnęły pożądanych oświadczeń ani potwierdzenia sukcesów. Sztupun zauważył, że siły rosyjskie polecały Marince skoncentrowanie sił ofensywnych w rejonie Marinki i Nowomikhailiwki, a ukraiński Sztab Generalny poinformował, że w ciągu dnia siły rosyjskie przeprowadziły 23 nieudane ataki w pobliżu tych dwóch osad.< /p>

Jeden z rosyjskich blogerów stwierdził, że wojska rosyjskie aktywnie podeszły bezpośrednio do Nowomikhayliwki i dlatego skupiają się na wartości swoich nowych pozycji. Władze rosyjskie oświadczyły, że sytuacja w pobliżu Marinets nie jest już bez zmian i że na obrzeżach osady toczą się walki.

Władze rosyjskie potwierdziły również, że toczą się lokalne bitwy. Będą one kontynuowane w pobliżu Vugledaru, zwłaszcza na droga do Wugledaru koło Michajłowskiego.

Ukraińskie wojsko nie przekazało najnowszych zapowiedzi ani potwierdzeń ataków naziemnych na podejściu do Doniecka.

“Pivdennaya all”

Według instytutu ukraińskie wojsko 9 listopada nie przeprowadziło ostatnich oświadczeń ani potwierdzeń ataków naziemnych w pobliżu kordonu obwodów donieckiego i zaporoskiego.

Oddziały rosyjskie 9 listopada kontynuowały ataki naziemne w rejonie kordonu w pobliżu obwodów donieckiego i zaporoskiego, ale nie uzyskała żadnego potwierdzenia sukcesu. Ukraiński Sztab Generalny poinformował, że w przeddzień Prechistiwki wojska ukraińskie odparły ataki rosyjskie pod Staromajorską.

Dzięki środkom ostrożności ISW ukraińskie wojsko kontynuowało operacje kontrofensywne w Republice Południowej Afryki wiodąca część regionu Zaporoże Opadło 9 liści i niedawno uzyskaliśmy potwierdzenie sukcesu. Na nagraniu wideo z geolokalizacją, opublikowanym 8 listopada, widać, że wojska ukraińskie wyłoniły się już na wczesnym etapie podejścia do Verbove.

Ukraiński Sztab Generalny ogłosił, że ukraińskie wojsko będzie kontynuować działania ofensywne bezpośrednio w Melitopolu. Władze rosyjskie, w tym rosyjskie Ministerstwo Obrony, potwierdziły, że wojska ukraińskie przeprowadziły nieudane ataki w okolicach Robotin, Nowoproporywki i Werbowoja.

Wojska rosyjskie przeprowadziły 9 listopada ograniczone kontrataki w zachodniej części obwodu zaporoskiego , ale nie osiągnięto żadnych dowodów na sukces. Sztab Generalny Ukrainy poinformował, że wojska rosyjskie przeprowadziły nieudane ataki w pobliżu Werbowoja i Robotin.

Oleksandr Sztupun stwierdził, że w czasie opadania ósmego liścia wojska rosyjskie nie przeprowadziły żadnych bezpośrednich ataków na Zaporoże. Rosyjskie media podały, że 8 listopada pod Werbowym wojska rosyjskie przeprowadziły kontratak, ale nie podały wyniku.

Za słowami ISW, 9 liści Rosіyski opadło Blogerzy Rosіyski powiedzieli, Shko Ukraiński Vіsyska przejął kontrolę nad nowymi pozycjami w krinkach pozycji Rosiysky na pyvdenniye vid do ugody .

Rosyjski bloger oświadczył, że został poinformowany o tym, że w przeddzień Krinkowa wojska ukraińskie dotarły do ​​obszarów leśnych. Rosyjscy blogerzy potwierdzili, że wojska ukraińskie atakowały także w okolicach Pymyi, Piszczaniwki, Podstupnego i próbowały zająć pozycje pomiędzy Pidstupnym a Obozami Kozackimi.

Ukraiński obserwator wojskowy Kostyantyn Mashovets oświadczył, że ukraińskie wojsko ustanowiło stałą kontrolę nad pozycjami od mostu Antonivsky Saliznychny na Pivnich z Zaplavy do Antonivsky Road Bridge w obozie Pivnich Oleshok 9. liścia i przecięło drogę Oleshki-Nova Kakhovka w dwie małe działki.

Siły rosyjskie potwierdziły, że wojska ukraińskie atakowały siły rosyjskie na terenie dzisiejszej Ukrainy i miały na celu zajęcie Krymu. 9 liści. Szef administracji okupacyjnej obwodu chersońskiego Wołodymyr Saldo oświadczył, że wojsko ukraińskie wystrzeliło dwie rakiety w stronę Skadowska w obwodzie chersońskim, a siły rosyjskie PPO przechwyciły tylko jeden z nich.

Rosyjscy urzędnicy potwierdzili, że wojska ukraińskie zadały cios infrastrukturze cywilnej w Skadowskiej. Ukraińskie media i ukraińscy obserwatorzy wojskowi stwierdzili, że wojska ukraińskie przypuściły atak na hotel w Skadowskiej, w którym zwyciężyły wojska rosyjskie, aby zakwaterować rosyjskich oficerów.

Radnik W wypowiedzi Ukraińca Mariupola Petro Andryuszczenki stwierdził, że Rosyjskie wojsko przejęło hotel jako stanowisko dowodzenia. Ministerstwo Obrony Rosji poinformowało, że 9 listopada rosyjskie jednostki PPO przekroczyły u wybrzeży Krymu ukraińską rakietę przeciwokrętową „Neptun”. Rosyjscy żołnierze opublikowali zdjęcia pokazujące mrok w pobliżu Sewastopola po przeludnieniu.

Przeczytaj warunki i ważne informacje na temat wojny między Rosją a Ukrainą na kanale RBC-Ukraina w Telegramie

Exit mobile version