Nowy iPhone 15 czy modele z poprzednich lat: co preferować

Twitter LinkedIn VK

Wiele osób nie odmówiłoby zostania posiadaczem nowiutkiego iPhone'a. Jednak jednym z głównych problemów, z jakimi muszą się zmierzyć miłośnicy gadżetów Apple, jest ich znaczny koszt. Nie każdy jest gotowy zapłacić porządną sumkę za iPhone'a 15 o wysokim statusie. Dla niektórych taka cena może wydawać się nie do końca uzasadniona. Osoba, która potrzebuje niezawodnego telefonu z dobrym aparatem, ale niekoniecznie z najwyższej półki procesorem i dużą baterią, często po prostu nie jest w stanie docenić wszystkich zalet najnowszego modelu. W takich przypadkach możesz zdecydować się na zeszłoroczny iPhone lub nawet kupić Apple iPhone 13 na https://storeinua.com/apple-all-uk/iphone/iphone-13-ua. Ale czy będą tak dobre jak na standardy z 2023 roku? Przekonajmy się.

Najnowsza wersja iPhone'a: ​​kup lub poczekaj

Nowy iPhone 15, zaprezentowany niedawno szerokiej publiczności, z pewnością zasługuje na uwagę. A pierwszą rzeczą, która rzuca się w oczy, jest wygląd panelu przedniego. Nie ma tu żadnych „grzybków”. Dynamic Island jest teraz dostępny w podstawowym modelu smartfona (w 14. generacji posiadały go tylko urządzenia z oprogramowaniem).

Inne zmiany w ogólnym designie to zaokrąglone krawędzie oprawek, które nie wpijają się już w dłoń, matowa, pozbawiona odcisków palców powłoka tylnej obudowy oraz nieco inna paleta kolorów korpusu. Dzięki temu iPhone naprawdę wygląda i zachowuje się jak nowy model.

To jednak nie wszystko. Wśród głównych aktualizacji modelu podstawowego należy wymienić:

  1. Procesor Apple A16 Bionic (wcześniej używany tylko w oprogramowaniu 14. generacji.) Dziś pozostaje jednym z najpotężniejszych chipsetów na świecie , gwarantując, że urządzenie będzie działać szybko, bez opóźnień i zacinania się.
  2. Obecność głównego aparatu o wysokiej rozdzielczości 48 MP.
  3. Nowe złącze USB-C, umożliwiające podłączenie do telefonu różnych urządzeń peryferyjnych i ładowanie go niemal dowolnym przewodem.

Wszystko to podkreśla zalety telefonu. Głównym argumentem przemawiającym za wstrzymaniem się z zakupem nowego gadżetu jest jego wysoka cena.

I kolejna „zła” wiadomość dla tych, którzy chcą kupić iPhone'a 15 tylko ze względu na status. Pomimo wszystkich innowacji prawie niemożliwe jest ustalenie na podstawie wyglądu, że masz najnowszą wersję iPhone'a. Najprawdopodobniej będzie noszony w etui, więc inni nie będą w stanie docenić matowej tylnej ścianki ani nowego koloru. Najbardziej zobaczą dynamiczną wyspę na przednim panelu. Ale i tutaj jest pewien haczyk. Nie widząc aparatów z tyłu, możemy założyć, że co najwyżej masz zeszłorocznego iPhone'a 14 Pro.

Oczywiście, że jest wyjście. Telefon można nosić bez etui, co nie jest do końca bezpieczne. Można kupić topowego iPhone’a 15 Pro Max. Wtedy wszyscy na pewno zobaczą, że naprawdę masz najnowszego iPhone'a.

iPhone 14 lub iPhone 13 to rozsądne rozwiązanie

Dla tych, którym zależy na wyglądzie telefonu, ale rok jego premiery nie jest ważny, pozostaje inne rozwiązanie: kup nowego iPhone'a 14 lub nawet model go poprzedzający. Charakterystyka tych dwóch gadżetów jest niemal identyczna. Są na pewno tańsze od flagowców. Tak, to nie są ostatnie w ofercie, ale nadal są to istotne i produktywne urządzenia o dużej autonomii. Za pomocą tych telefonów możesz uruchamiać prawie wszystkie gry i aplikacje, robić wysokiej jakości zdjęcia i filmy oraz korzystać z różnych innowacji oprogramowania. I wyglądają, jak wszystko w stylu Apple, bardzo solidnie i atrakcyjnie. Z pewnością posłużą kilka lat, do czasu, aż inżynierowie z Cupertino wymyślą nowe urządzenie, które potrafi zaskoczyć, albo upragniony 15. iPhone stanie się bardziej dostępny.

Źródło informacji

Exit mobile version