Harlan zdobył „sriblo” na pierwszym etapie Pucharu Świata w szermierce

Ukraińska szablistka Olga Kharlan zdobyła „Sriblo” na etapie kąpieli Pucharu Świata w szermierce w Algierii.

RBC-Ukraina informuje o tym w komunikacie do Narodowej Federacji Szermierki Ukrainy.

„Szermierz Olga Kharlan medalistką etapu Pucharu Świata w Algierii! Sezon olimpijski 2023/2024!” – podała Federacja Narodowa.

Po piątym zwycięstwie w cyklu turniejowym mistrzyni olimpijska została przyjęta do finału Francuzki Sari Balzer.

Incydent z Olgą Harlan w nagłym wypadku – 2023

Ukraina na starcie Pióra planety spadły na Rosjankę Smirnovę (15:7). Rano, po pojedynku, zainspirował ją tradycyjny rytuał – uścisk dłoni. Natomist stał się supersportowcem i opuścił Majdan.

Prote, „neutralny” sportowiec przegrał i musiał zdyskwalifikować Kharlana. Sędziowie przyjęli protest, więc Ukraińcy przeszli do rundy ofensywnej. Organizatorzy imprezy zdyskwalifikowali jednak Kharlan za dyskwalifikację jej przeciwniczki z Federacji Rosyjskiej.

W tym roku Międzynarodowa Federacja Szermiercza obniżyła dyskwalifikację Ukrainki za udział w zawodach drużynowych. Tam ukraińska drużyna dotarła do półfinału i awansowała w rankingu kwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich.

Komitet Narodowy MKOl osobiście zażądał usunięcia Harlana.

Przed zapowiedzią , dzień wcześniej Terlyuga raz w 1/2 finale Emergency 2023 przyznał się do skandalu w karate.

Przeczytaj warunki i ważne informacje na temat wojny Rosji z Ukrainą na kanale RBC-Ukraina w Telegramie.