Site icon GEO Polityka

Główny Zarząd Wywiadu potwierdził zniszczenie dwóch okrętów desantowych w pobliżu Krymu i pokazał wideo

Naczelna Dyrekcja Wywiadu Ministerstwa Obrony potwierdziła wytrzymałość dwóch małych statków powietrzno-desantowych Floty Czarnomorskiej Federacji Rosyjskiej. Bojownicy obserwowali momenty ataków na cele wroga.

RBC-Ukraina informuje o tym przy pomocy Głównego Zarządu Wywiadu Obwodu Moskiewskiego.

Szczegóły operacji specjalnej

Jak potwierdzili oficerowie wywiadu, mówimy o łodziach Projektu 11770 (klasa Serna).

Według danych wspomagania kierownicy, statki miały załogę i były wyposażone w sprzęt opancerzony, transporter opancerzony BTR-82.

Zauważono, że małe łodzie desantowe klasy „Serna” aktywnie zwyciężyły podczas okupacji wyspy Węże w celu przekazania sprzętu wojskowego siłom desantowym.

Ponadto Rosjanie umieścili na pokładach łodzi systemy rakiet przeciwlotniczych Tor-M2 w celu mobilnej ochrony swojej grupy na wyspie w pobliżu Morza Czarnego.

Co wiesz o tych łodziach

Mały statek desantowy klasy „Serna” ma dużą pojemność, może pomieścić do 45 ton ładunku i 92 żołnierzy.

< p>Okupanci będą używać tych łodzi do lądowania zaawansowanych grup piechoty morskiej lub do ewakuacji. I faktycznie, w świadomości Rosjan, obecność personelu morskiego PPO po niskich atakach Sił Bezpieczeństwa i Obrony Ukrainy, takie łodzie z systemami obrony powietrznej na pokładzie służyły jako straż pożarna dla okrętów rosyjskiej Flota Czarnomorska na redach.

Tak oznaczono Ukrainę jako kі razvidniki, teraz i Ten pomysł Rosjan został zrujnowany.

Nocne wahania na Krymie 10 dnia opadania liści < p>Przypuszczajcie, że 10 dnia opadnięcia liści w kilku osadach Krymu spadły drgawki.

Lokalne kanały Telegramu podały, że we wsi Ornomorsk odnotowano szereg „napływów”. Movlyav, był cios w koszary.

To samo wydarzyło się w okupowanej Teodozji. Na krawędzi założyli, że drony uderzyły w skład ropy. Jednocześnie Ministerstwo Obrony Federacji Rosyjskiej poinformowało, że tej nocy nad Krymem przeleciały dwa drony.

Jednak w komentarzu dla RBC-Ukraina przedstawiciel Głównego Zarządu Wywiadu Ministerstwa Obrony Andrij Jusow poinformował, że we wsi Czorny Orsk zwodowano dwie łodzie desantowe projektu 11770, a wydatki w specjalnym magazynie Rosjan zostaną wyjaśnione.

Przeczytaj warunki i ważne informacje dot. Wojna Rosji z Ukrainą na kanale RBC-Ukraina w Telegramie.

Exit mobile version