Site icon GEO Polityka

Trybunał Unii Europejskiej podtrzymał zniesienie sankcji wobec rosyjskiego oligarchy Mazepina

Rosyjski oligarcha Dmitro Mazepin wszczął proces mający na celu nałożenie na niego sankcji UE. Przegrał w ramach wymiany po rozpoczęciu wojny Federacji Rosyjskiej z Ukrainą.

Poinformowało o tym RBC-Ukraine w poście na Bloomberg.

Zauważa się, że UE dąży do zebrania wystarczająco konkretnych, dokładnych i aktualnych współczesnych dowodów, aby wykazać, że Mazepin to odnoszący sukcesy biznesmen działający w branży, która zapewni znaczące źródło dochodów rosyjskiemu rządowi.

To jest decyzja Sądu UE w Luksemburgu.

Bloomberg pisze, że kilkudziesięciu bogatych rosyjskich biznesmenów, w tym Roman Abramowicz, oraz członkowie ich ojczyzn stanęli przed sądami UE w Luksemburgu, mając nadzieję na uniknięcie sankcji i odzyskanie kontroli nad naszymi aktywami, jachtami i superjachtami .

Dmytro Mazepin

Rosyjski przedsiębiorca, wielki lider i dyrektor generalny wspólnej firmy chemicznej Uralchem.

Vin znajduje się pod sankcjami UE, Wielkiej Brytanii, Kanady, Szwajcarii, Australii, Nowej Zelandii i Ukrainy.

Kontakty Mazepina z Putinem

Wygląda na to, że Mazepin był jednym z pozostałych rosyjskich biznesmenów, którzy sprzymierzyli się z rosyjskim dyktatorem Wołodymyrem Putinem przed rosyjską inwazją na Ukrainę.

Smród słychać było także w opadanie liści w 2022 r., Aby dobrze omówić rynek, Mazepin vikoristovuvaya jako okazję do stawienia czoła sankcjom i nagrodzenia Putina za zachętę.

W zeszłym miesiącu Putin nagrodził Mazepina za jego pracę z Orderem Aleksandra Newskiego, jednym z najstarszych suwerennych miast Rosji.

Mazepin, którego dochody w 2022 roku zostały oszacowane przez indeks Bloomberg Billionaires na 900 mln dla Larisa , któremu po nałożeniu sankcji grozi utrata kontroli nad Uralchemem” i PJSC „Uralkali”. UE nałożyła także sankcje na swojego syna, słynnego rosyjskiego kierowcę Formuły 1 Mikitę Mazepina.

Zniesienie sankcji z rosyjskich biznesmenów

W historii Wielkiej Brytanii na rosyjskiego biznesmena i założyciela Tinkoff Bank Olega Tinkowa nałożono osobiste sankcje.

Również założyciel firmy ii „Yandex Arkady Wołoż oficjalnie zapytał, czy UE nałoży na niego sankcje. Stało się to po pierwszym wyroku w sprawie wojny Federacji Rosyjskiej z Ukrainą.

Wiosną sąd UE nałożył sankcje na założyciela rosyjskiej firmy Ozon, Oleksandra Szulgina.

Warunki i ważne powody Przeczytaj o wojnie między Rosją a Ukrainą na kanałach RBC-Ukraina w Telegramie.

Exit mobile version