Site icon GEO Polityka

Rheinmetall wypuści dla Ukrainy 100 tys. amunicji do moździerzy

Koncern obronny Rheinmetall wycofał się z zamówienia Niemiec na zamknięcie poukraińskie do 100 tys. amunicji do 120-mm morometowa.

RBC-Ukraina informuje o tym po przesłaniu oświadczenia do koncernu.

„Porozumienie, które ma potencjał do zaniku niż trzycyfrowy przedział milionów euro, jest częścią najnowszego pakietu.Jaka pomoc w wysokości 400 „milionów euro dla ukraińskich sił zbrojnych” – czytamy w raporcie.

Oczekuje się, że dostawy mogą nadejść w najbliższej przyszłości i będą uzależnione od dwóch kolejnych losów.

Rheinmetall zwiększa produkcję

Koncern ogłosił, że niedawno przejął hiszpańskiego producenta amunicji firmę Expal. dodatkowo podkreślił swoje i tak już wspaniałe dowody na zachętę Galusa Vognevoya do pożądania.

„Asortyment grupy obejmuje nową gamę amunicji moździerzowej w kalibrach 120, 81 i 60 mm. Ich uzupełnieniem są systemy kierowania ogniem i systemy moździerzowe, takie jak moździerz Ragnarök 120 mm oraz Innowacyjny system moździerzowy 60 mm RSG60” – napisano. Rheinmetal.

Donoszono również, że zwiększony zasięg, poprawiona celność i optymalna skuteczność bojowa amunicji moździerzowej Rheinmetall może zapewnić korzystne rezultaty przez godzinę działania na miejscu złożenia i w świadomości tego miejsca.

Mieszanka Ukrainy z Rheinmetallem

Niedawno Minister Spraw Zagranicznych Ukrainy Dmytro Kuleba spotkał się z dyrektorem koncernu obronnego Rheinmetall Arminem Pappergerem. Tematem negocjacji była odbudowa Ukrainy.

Premier Denis Szmigal poinformował także, że „Ukraiński Przemysł Obronny” i niemiecki koncern obronny Rheinmetall utworzyły nowe przedsiębiorstwo.

Stało się jasne, że firma Rheinmetall otrzymała kolejny kontrakt na pociski artyleryjskie w ramach Bundeswehry. Choć zastępcą jest rozkaz Cesarstwa Niemieckiego, cała amunicja przeznaczona jest dla Ukrainy.

Przeczytaj warunki i ważne informacje na temat wojny między Rosją a Ukrainą na kanale RBC-Ukraina w Telegramie.

Exit mobile version