Site icon GEO Polityka

Na brazylijskich lotniskach wybuchają tysiące incydentów wojskowych: jaki jest powód

Prezydent Brazylii Luis Inacio Lula da Silva ogłosił operację wojskową II, skierowaną przeciwko gangom narkotykowym. Na lotniskach w Rio de Janeiro, Sao Paulo i ciągle istniejącym kordonie Brazylii starają się w tym celu pomieścić tysiące personelu wojskowego.

RBC-Ukraina donosi o tym w poście w The Guardian.

W tym roku 600 żołnierzy sił zbrojnych zostanie wysłanych na lotnisko w Rio de Janeiro i na międzynarodowe lotnisko Guarulhos niedaleko Sao Paulo.

Według brazylijskiej prokuratury we flocie w portach kontenerowych Rio i Włoch w stanie Rio i Santos w stanie Sao Paulo pracuje ponad 1000 żołnierzy. Mnóstwo świeżej amerykańskiej kokainy.

W tej godzinie 2000 żołnierzy ma zintensyfikować swoje działania na granicach wejściowych Brazylii, Paragwaju i Boliwii, przez które przepływa znaczna część marihuany, kokainy i piwa, które nielegalnie transportowane są do Brazylii.

Mówiąc głośno o zeszłorocznej operacji wojskowej, Lula powiedział, że rząd federalny zamierza pomóc Brazylii „wyeliminować przestępczość zorganizowaną, gangi, handel narkotykami i zlikwidować”.

Sytuacja w Brazylii

Wskazuje to, że w pozostałych miesiącach gangi „zatwardziałych po zęby” zaktywizowały swoje siły. Tak więc pod koniec ostatniego miesiąca konsolidacji, gdy „milicje” zaczęły rozprzestrzeniać swoje siły w większości zachodniej części Rio de Janeiro, podpaliły dziesiątki autobusów i pociągów, aby zapobiec aresztowaniu jednego z najbardziej znany boso w mafii tego miejsca.

A zaledwie w zeszłym roku w pięciogwiazdkowym hotelu przy plaży zastrzelono trzech lekarzy – później okazało się, że jeden z organów przestępczych został pomylony z innym gangiem.

Ponadto , Twoje kliknięte zdjęcia odbiły się szerokim echem. Patrol policyjny z dronami przedstawiający handlarzy narkotyków z bronią w rękach prowadzących szkolenia w stylu partyzanckim w wyludnionych fawelach w pobliżu międzynarodowego lotniska w Rio.

Warunki Przeczytaj informacje o wojna między Rosją a Ukrainą na kanale RBC-Ukraina w Telegramie.

Exit mobile version