Site icon GEO Polityka

Nienormalny i niestabilny listopad: jakiej pogody można się spodziewać w tym tygodniu

Według słynnego meteorologa Igora Kibalchicha przyszły tydzień na Ukrainie zapowiada się ciepło i nieoczekiwanie z dużą ilością opadów. Aktywny transport wilgotnych mas powietrza z południowego zachodu doprowadzi do częstych opadów i nienormalnie wysokich temperatur – pisze WomanEL.

Jutro, wtorek, 7 listopada, w regionie karpackim spodziewane są lekkie, krótkotrwałe deszcze, natomiast tam w pozostałych rejonach kraju nie ma opadów. W nocy i nad ranem miejscami możliwe są mgły. Wiatr jest umiarkowany. Na południu i wschodzie porywiście. Temperatura powietrza w nocy +5…+10°С, w dzień +12…+17°С.

Kurtka puchowa Canada Goose stała się trendem: 3 dobre sposoby noszenia i 1 złyNajmodniejsze stylizacje paznokci na sezon Skorpion 2023

W środę 8 listopada w zachodnich i niektórych północnych regionach spodziewana jest deszczowa pogoda. Intensywne opady deszczu możliwe są także w regionach centralnych. Wiatr będzie wiał naprzemiennie z prędkością od 3 do 8 m/s, a na południowym wybrzeżu może być nieco silniejszy – 7-12 m/s. Temperatura powietrza w nocy będzie się wahać w granicach +4…+9°С, w ciągu dnia w regionach północnych i zachodnich +7…+12°С. Na pozostałej części Ukrainy spodziewana temperatura wynosi +13…+18°C.

Listopad na ukraińskim niebie: niezwykła pogoda trzyma w napięciu. Źródło: americanautoinsurance.com

W czwartek 9 listopada deszczowa pogoda utrzyma się w regionach północnych, południowych i wschodnich. Wiatr będzie północno-zachodni, z prędkością 5-10 m/s, w rejonie Azowa w porywach do 15-17 m/s. Temperatura powietrza w nocy będzie się wahać od +4 do +9°C, w rejonach zachodnich w nocy możliwe będą nawet dodatnie temperatury w granicach 0…+5°C, w dzień +7…+12°C.

W piątek 10 listopada antycyklon przyniesie częściowe zachmurzenie bez opadów, ale w nocy i rano w regionach centralnych i południowych spodziewane są mgły. Wiatr będzie działał w kierunkach przemiennych z prędkością od 5 do 10 m/s. Temperatura powietrza w nocy będzie się wahać w granicach 0…+5°С, w ciągu dnia wzrośnie do +8…+13°С.

W sobotę 11 listopada w większości regionów Ukrainy nie należy spodziewać się opadów. Deszcz możliwy jest w ciągu dnia jedynie na zachodzie kraju. Wiatr będzie wiał w kierunku południowo-wschodnim z prędkością 7-12 m/s, w porywach pojedynczych na zachodniej i południowej Ukrainie do 15-20 m/s. Temperatury w nocy wyniosą od +3 do +8°C, w dzień +8…+13°C.

Listopadowe ukraińskie niebo: Niezwykła pogoda trzyma w napięciu. Źródło: pinterest.com/annakviden

W niedzielę 12 listopada na zachodzie kraju w nocy i rano należy spodziewać się deszczu, a w Karpatach możliwe są opady w postaci deszczu ze śniegiem. Wiatr będzie wiał w kierunku południowo-wschodnim z prędkością 7-12 m/s, okresami w porywach do 15°C. 20 m/s. W nocy pogoda będzie wynosić +3…+8°С, w dzień +8…+13°С, na zachodzie kraju przewidywana jest temperatura +4…+9°С.

Tak więc listopad przyniesie na Ukrainę niestabilną pogodę z częstymi opadami i wysokimi temperaturami. Meteorolodzy radzą przygotować się na nagłe zmiany warunków atmosferycznych.

Nawiasem mówiąc, niedawno wymieniliśmy 30 jesiennych afirmacji, które pomogą Ci przemyśleć i pozbyć się negatywności.

Źródło informacji

Exit mobile version