Site icon GEO Polityka

Dziś będziemy głosować nad nazwiskiem kandydata na stanowisko Premiera RP

Prezydent Polski Andrzej Duda wyłonił się jako kandydat na premiera regionu. Muszę głosować dziś wieczorem w godzinie telewizyjnej brutalności wobec narodu polskiego.

RBC-Ukraina informuje o tym, wysyłając wiadomość do gabinetu politycznego Prezydenta RP Marcina Mastalerka we współpracy z X.

„Po konsultacjach i głębokich przemyśleniach Prezydent Andrzej Duda pochwalił już decyzję tzw. pierwszego prezydenta (kandydata z nominacji premiera – red.). Decyzja pozostaje, polecam tym, którzy chcą zostać prezydentem, spokojnie podziwiać wieczorną promocję woo” – pisze Mastalerek.

Co wiało

Podobno 15 czerwca w Polsce odbyły się wybory parlamentarne. Rządząca partia „Prawa i Sprawiedliwość” zyskała 35,38% głosów, co nie pozwoliło mu odebrać większości mandatów na Sejmie.

W innym miejscu założenia główny konkurent „Prawa i Sprawiedliwość” – „Koalicja Wspólnotowa”, jak stwierdził Donald Tusk pogardza.

Po niedawnej nominacji Dudy, na urząd premiera ma już dwóch czołowych kandydatów – Tusk i Mateusz Morawiecki.

Od kilku dni mówi się, że prezydent Polski prawdopodobnie wybierze kandydata na stanowisko premiera kraju z drugiej połowy jesieni.

Warunki i ważne informacje dotyczące wojny między Rosją a Ukrainą Przeczytaj je na kanale RBC-Ukraina w Telegramie.

Exit mobile version