UPL: „Chornomorec” przegrał z „Metalist 1925”, „Vorskla” nie miała kłopotów z „Minaem”

W ramach 13. rundy ukraińskiej Premier League, Charków „Metalista 1925” przegrzany „Czornomorec” z Odessy, a zakarpacki „Minai” powstał w pokoju z „Worskli” z Połtawy.

RBC-Ukraina informuje o tym meldunkami o wynikach meczów.

< p>Ukraina, Prem' Euroliga, 13. runda

Minaj – Worskla – 0:0

Niewykorzystany rzut karny: Stepanyuk, 90+1 (B)

Viluchenya: Sklyar, 89 (B, prosta czerwona kartka)

Metalist 1925 – Czornomorec – 2:1

strzelcy: Boriaczuk, 53, Ari Moura, 78 – Sztogrіn, 20< /p>

Viluchenya: Ide, 40 (H, kolejna karta)

Sezon jesienny na Zakarpaciu zdenerwował walczące z pogodą drużyny. W pierwszej połowie goście wyglądali na zadowolonych. Jednak przed przerwą drużynie Wiktora Skrypnyka nie udało się otworzyć łuski. Tverdokhlib mógł zdobyć bramkę dla „Minai”, ale nie trafił.

W końcowej fazie gry głowy drugiej połowy eksplodowały. Na początek „Vorskla” kopnął w kalendarz, gdy od razu zabrał Sklyara. Dziś rano, po pierwszej decyzji sędziego, drużyna Khwyliny Połtawy strzeliła jedenastometrowy rzut karny za ręką Melnyka. Ta Stepanyuk trafił tylną bramkę od strzału – 0:0 na dole.

Charkowie i „żeglarze” wymienili szanse na otwarcie – pomocnik Metalist 1925 Vachiberadze obalił strzał Varakutiego, a Shtogrin strzelił prosto i długo po wycięciu ze skrzydła. A w tym roku jest krzywa skorupa. Obrońca Farina nie trafił w piłkę po dośrodkowaniu Kuzika, a Sztogrin głową skierował ją do siatki.

Pod koniec połowy „Czornomorec” pokonał Iede, zdobywając kolejnego gola. Zespół Edmara już po przerwie uzyskał przewagę liczebną. Głową powstrzymam Boriaczuka przed jego dumnym poczuciem własnej wartości, zamykając serwis Bezugly’ego. I wreszcie Ari Moura odniósł zwycięstwo dla mieszkańców Charkowa, które było bezpośrednim trafieniem z ponad 20 metrów.

Przed słowem, wcześniej „Dynamo” przegrało z Klasycznym „Szachtarem” w ostatnim meczu Lucescu.

Przeczytaj warunki i ważne informacje na temat wojny między Rosją a Ukrainą na kanale RBC-Ukraina w Telegramie.