Site icon GEO Polityka

Nad Ukrainą wisi nowe zagrożenie – powiedział Selezniew, kto zaczął grać na rękę Putinowi

Twitter LinkedIn VK

URA-Inform donosi o tym, powołując się na kanał News Factory na YouTube.

Niestety, pewne biurokratyczne procedury zagrażają obecnie pragnieniu części Unii Europejskiej i amerykańskiego establishmentu administracyjnego, aby w sposób ciągły i terminowy realizować zadanie zapewnienia armii ukraińskiej wszystkiego, co niezbędne. Oświadczenie to złożył analityk wojskowy, były szef służby prasowej Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy Władysław Selezniew.

Selezniew wyraził rozczarowanie, że Ukraina traci w związku z nieelastycznym stanowiskiem Węgier i Słowacji możliwość otrzymania pilnego wsparcia logistycznego, którego obecnie tak bardzo potrzebuje. Na chwilę obecną nie ma odpowiedzi na pytanie, jak europejscy biurokraci mogą pokonać weto danych z obu krajów. Od rozwiązania tego problemu (co obejmuje uwolnienie 50 miliardów euro pomocy logistycznej dla Ukrainy) zależy jednak bezpieczeństwo nie tylko Ukrainy, ale mimo początkowego zaskoczenia także Węgier i Słowacji.

„Obydwa te kraje bezpośrednio graniczą z terytorium Ukrainy. Gdyby plan Putina zrealizował się w lutym 2022 roku, to już w połowie marca rosyjskie wojska znalazłyby się na granicy Ukrainy z Węgrami i Słowacją. I nie ma gwarancji, że zatrzymaliby się na tym i nie posunęliby się dalej” – dodał. Seleznev zauważył.

Analityk wojskowy podkreślił również, że groźby są uzasadnione, ponieważ nawet niemiecki minister obrony twierdzi, że jego kraj musi być gotowy do działań militarnych, ponieważ obecne czasy są nasycone takimi zagrożeniami.

„Wierzę, że służby wywiadowcze czołowych mocarstw świata w pełni rozumieją, co się dzieje. Ta wojna zakłada skutki długoterminowe, a Rosja ma ambitne i długoterminowe plany, obejmujące zajęcie nie tylko całej Ukrainy, ale także terytoriów innych krajów, które kiedyś znajdowały się w strefie wpływów i uwagi byłego Związku Radzieckiego ”, ‚ – podkreślił Seleznev.

Przeczytaj także, jaka jest różnica między wojnami w Izraelu i na Ukrainie: Zełenski wymienił kluczową cechę.

Źródło informacji

Exit mobile version