Site icon GEO Polityka

Szwecja przekazała ZSU 8 haubic Archer. Smród już na Ukrainie

Szwecja przekazała siłom ukraińskim całą nową artylerię samobieżną wiele instalacji Archer. Dotarły już na Ukrainę.

RBC-Ukraina informuje o tym w przesłaniu do szwedzkiego ministra obrony Paula Johnsona, cytowanym przez SVT.

Szwedzki rząd pochwalił tę decyzję transferu dział samobieżnych Archer na Ukrainę m.in. Jak określił szwedzki minister obrony, haubice Archer charakteryzują się dobrą mobilnością i dużą celnością.

Wczoraj, w Dniu Sił Rakietowych i Artylerii, armia ukraińska po raz pierwszy pokazała działa samobieżne Archer, które zostały już przekazane brygadom.

SAU Archer to szwedzka samobieżna jednostka artyleryjska kal. 155 mm zbudowana na podwoziu Volvo A30D 6×6, zaprojektowana w celu redukcji siły roboczej, baterii artyleryjskich, a także do zabezpieczania przejść w polach minowych i przeszkód terenowych.

Promień instalacji wynosi pięć kilometrów. Aby otworzyć gardło, zgasić ogień i opuścić to miejsce, potrzebujesz więcej niż kilku kolców.

Pomoc Szwecji

Jest oczywiste, że Szwecja wspiera Ukrainę w wojnie zagarbnej rozpoczętej przez Rosję. Kraj zapewnia pomoc zarówno finansową, jak i wojskową.

W zeszłym miesiącu szef szwedzkiego Ministerstwa Obrony ogłosił nowy pakiet pomocowy o wartości 2,2 miliarda koron (199 milionów dolarów). Będzie to obejmowało amunicję i części zamienne do wcześniejszych transferów systemów.

Z kontaktów wynika, że ​​Szwecja jest coraz bliżej podjęcia decyzji o przeniesieniu na Ukrainę wysokiej klasy jednostek Gripen. Ale po to wyciągnęli, że stanie się to możliwe dopiero, gdy Szwecja przystąpi do NATO.

Przeczytaj warunki i ważne informacje na temat wojny między Rosją a Ukrainą na kanale RBC-Ukraina w Telegramie . /p>

Exit mobile version