Biden dał Zełenskiemu ważną rekomendację w sprawie Awdijiwki: szczegóły

Twitter LinkedIn VK

Ta informacja została przekazana przez kanał telegramu Resident, podaje URA-Inform.

< blockquote class="wp-block-quote">

„Według naszego źródła w OP administracja Josepha Bidena wyraziła zdecydowane zalecenie utrzymania kontroli nad Awdijiwką i zapobieżenia jej zajęciu przez rosyjskie siły zbrojne” – 8212; – powiedział na początku informator.

Według niego jest to strategicznie ważne miasto na wschodniej Ukrainie, a jego utrzymanie jest istotne w kontekście toczących się negocjacji w sprawie zapewnienia nowego pakietu pomocowego dla Sił Zbrojnych Ukrainy.

„Argumentem przemawiającym za tym zaleceniem jest to, że w przypadku utraty Awdijewki pod naciskiem wojsk rosyjskich Republikanie w Stany Zjednoczone miałyby dodatkowe podstawy do wywierania presji na ograniczenie finansowania pomocy dla Sił Zbrojnych Ukrainy. Taki scenariusz osłabiłby pozycję Ukrainy i mógłby pociągać za sobą poważne konsekwencje dla jej zdolności obronnych” – dodał. podało źródło.

Na koniec dodano, że utrzymanie kontroli nad Awdijką w tym kontekście staje się zadaniem priorytetowym, które służy nie tylko interesom Ukrainy, ale także zapewnia wsparcie sojuszników międzynarodowych , w tym Stany Zjednoczone.

Przypomnijmy, że elity zachodnie wysłały Zełenskiemu nowy sygnał: co oznacza skandaliczna publikacja w TIME.

Źródło informacji

Exit mobile version