Site icon GEO Polityka

Putin podpisał dekret w sprawie broni nuklearnej: Rosja w dalszym ciągu szantażuje świat

Twitter LinkedIn VK

Taką informację przekazała firma Unian, podaje URA-Inform.  

Prezydent Rosji Władimir Putin podpisał ustawę o unieważnieniu ratyfikacji Traktatu o całkowitym zakazie prób jądrowych.

Odnośny dokument został opublikowany w czwartek 2 listopada na oficjalnym portalu portal informacji prawnej. Stanowi, że ustawa wchodzi w życie z chwilą oficjalnej publikacji.

Traktat o całkowitym zakazie prób jądrowych (CTBT) został przyjęty w 1996 roku przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Podpisało ją 185 krajów, a ratyfikowało 170, w tym Rosja. Nie zrobiły tego jednak Stany Zjednoczone i Chiny.

Wcześniej, rozpatrując tę ​​kwestię w Dumie Państwowej, Wiaczesław Wołodin zauważył, że decyzja o cofnięciu ratyfikacji odpowiada interesom narodowym Federacji Rosyjskiej, a byłaby lustrzaną odpowiedzią Stanów Zjednoczonych, które nie ratyfikowały traktatu.

18 października 2023 r. Duma Państwowa Federacji Rosyjskiej przyjęła odpowiednią ustawę, a 25 października została ona zatwierdzona przez Radę Federacji.

< img src="/wp-content/uploads/2023/11/5a3fed2b27832df5ab1a43f2babed 3c5.png " />

Przypomnijmy, że wcześniej informowano, że Stany Zjednoczone i Chiny przeprowadzą ważne negocjacje: media ujawniły szczegóły.

Źródło informacji

Exit mobile version