Site icon GEO Polityka

Meshkanka Kupyanska została skazana na 15 lat więzienia za pracę dla Rosjan

RBC-Ukraina informuje o tym poprzez wysyłanie wiadomości do Obwodu Charkowskiego Prokuratura.

Według prokuratury, w godzinach okupacji lokalny bagaż Kupyanskaya dobrowolnie udał się na ratunek wrogowi. Przed inwazją pracowała jako zastępca kierownika wydziału obsługi społeczności Centrali Funduszu Emerytalnego Ukrainy w obwodzie charkowskim.

Kiedy Rosjanie zakopali to miejsce, kobieta dobrowolnie otoczyła sadzenie” i pełniący obowiązki szefa Urzędu Okupacyjnego Funduszu Emerytalnego obwodu charkowskiego.

Sąd uznał 55-letnią kobietę za winną współpracy. Ustalono, że zostanie ukarany karą w postaci 10 kamieni uchylenia woli od prawa do przejmowania nasadzeń związanych z zaprzestaniem funkcji organizacyjnych, administracyjnych i administracyjno-państwowych w organach rządowych na 15 kamieni.

< p>Sąd skonfiskował jej także wszystko, słusznie: trzy mieszkania pod Charkowem i Kup'yansku o powierzchni 140 metrów kwadratowych. m, trzy działki na ponad 7 hektarach i samochód osobowy.

Wiroki dla obywateli Ukrainy

Niedawno agent FSB, który pod przykrywką dziennikarza obserwował ukraińskie wojsko w Doniecku regionu, został skazany na 12 lat za zwolnieniem woli.

Ten sam duchowny UKP Patriarchatu Moskiewskiego został skazany na 15 lat więzienia. W obwodzie sumskim przekazywanie okupantom informacji o ukraińskiej armii.

Przeczytaj warunki i ważne informacje na temat wojny między Rosją a Ukrainą na kanale RBC-Ukraina w Telegramie.

Exit mobile version