Site icon GEO Polityka

Wyjazd za granicę. Dlaczego „Akcja” nie jest odpowiednia i jakie dokumenty cyfrowe będą nadal przydatne

Ukraińcy nie mogą przenosić suwerennego kordonu dla dodatkowych paszportów do aresztu „Diya”. Dokumenty te mogą jednak być nadal przydatne.

Oficer rzeczny Państwowej Służby Kordonowej Andrij Demczenko powiedział to w komentarzu dla RBC-Ukraina.

„Zgodnie z prawem Na granicy suwerennej granicy Ukrainy nie są w żadnym momencie przetwarzane krajowe i zagraniczne e-paszporty. Strażnicy kordonowi nie pozwalają obywatelom na przechodzenie przez e-paszport, także ze względu na konieczność dodatkowej identyfikacji” – wyjaśnił przedstawiciel Ukraińców. DPSU i kordon matek społeczności ukraińskiej niosą ze sobą fizyczny paszport.

Jeśli „Diya” może być w niebezpieczeństwie

Jednak według słów policjanta ruchu rzecznego DPSU, cyfrowy dokumenty w „Diya” mogą w dalszym ciągu być zagrożone podczas przekraczania kordonu suwerena. Jeżeli strażnicy mają wątpliwości co do dokumentów, można je dodatkowo zweryfikować.

„Strażnicy mogą przyjąć w „Dia” dokumenty, które np. potwierdzają niepełnosprawność danej osoby lub inne, jak w „Działaniach” i są niezbędne do potwierdzenia umysłów, dla których można przekroczyć kordon. Jeśli jednak inspektorzy DSSU zostaną zaalarmowani o vikoristanny zastosunka, zostanie przeprowadzona dodatkowa weryfikacja” – dodaje Demczenko.< /p>

Nagada Tak, dzisiaj w sieciach społecznościowych pojawiło się sporo komentarzy od przedstawiciela Wydziału Zahidnego DPSU o tym, że strażnicy graniczni przestali przyjmować paszporty w „Diya” przy przekraczaniu kordonu. Jednak, jak domyślił się zespół „Diya”, przekroczenie granicy w celu uzyskania paszportu cyfrowego w żadnym wypadku nie jest możliwe.

Przeczytaj warunki i ważne informacje na temat wojny między Rosją a Ukrainą na kanale RBC-Ukraina w Telegramie .

Exit mobile version