Site icon GEO Polityka

Prognozy przewidują nietypowy listopad: czym zaskoczy ostatni miesiąc jesieni

Twitter LinkedIn VK

Taką informację przekazał MeteoProg, podaje URA-Inform.

Listopad uważany jest za miesiąc przejściowy od jesieni do zimy. Charakteryzuje się zazwyczaj częstymi mgłami, zachmurzonym niebem i pierwszym śniegiem.

Prognosta Igor Kibalchich powiedział, że początek listopada tego roku zaskoczy Ukraińców wyjątkowo ciepłą pogodą. Najcieplej będzie na południu kraju, a także na Krymie i Zakarpaciu.

Pomimo ciepłej pogody, od 1 do 10 listopada, dużo opadów należy spodziewać się na zachodzie i północy regionach najmniej opadów będzie jedynie w południowo-wschodniej części kraju.

W drugiej dekadzie miesiąca temperatura powietrza utrzyma się na wysokim poziomie, ale nie obejdzie się bez deszczu. Na większości obszarów spodziewane są opady deszczu. W tym okresie nie należy spodziewać się śniegu, z wyjątkiem wysokogórskich regionów Karpat.

Po 20 listopada temperatury powietrza w większości obszarów kraju będą powyżej normy. Opady będą występować głównie w postaci deszczu i mgły, miejscami ze śniegiem, jednak utworzenie się stabilnej pokrywy śnieżnej i procesów lodowych na zbiornikach wodnych jest mało prawdopodobne.

Przypominamy, że informowaliśmy o tym już wcześniej, gdy Na Ukrainie zaczną gasnąć światła: Rada przyznała, że ​​może to nastąpić wkrótce.

Źródło informacji

Exit mobile version