Site icon GEO Polityka

PCV „Wagner” stał się szwadronem Gwardii Rosyjskiej

Rosyjska prywatna firma wojskowa „Wagner” ogłosiła, że ​​oficjalnie przechodzi do porządku Gwardia Rosyjska.

Poinformowała o tym RBC-Ukraina za pośrednictwem transmisji dla Radia Liberty.

W oświadczeniu grupy stwierdza się, że wszyscy szpiedzy Wagnera zostali poproszeni o zawarcie indywidualnego kontraktu, w przeciwnym razie zostaną pozostawieni samym sobie. och, przyzwoicie.

„Pozbawiona zostanie cała struktura „Grupy Wagnera”, porządek pracy, dowódcy” – wynika z informacji.

W oświadczeniu czytamy również że baza „Wagnera” będzie „od zera” „w strefie rosyjskiej agresji na Ukrainę, a Naimanci są szkoleni do pracy „w zwarciu” przez sześć miesięcy – jasne jest, że mówimy o froncie w Ukraina.

W tym przypadku ci Naymanowie, którzy trafili do struktur podlegających Ministerstwu Obrony Federacji Rosyjskiej, nie można wrócić do „Wagnera”.

„Wagnera” naymantsi

Wydaje się, że według danych wywiadu brytyjskiego po straszliwej śmierci gangu Jewgena Prigożyna setki bojowników, wcześniej powiązanych z grupą „Wagner”, zaczęły przemieszczać się na Ukrainę dookoła i w małych grupach, aby wziąć udział w wojnie na terenie Ukrainy magazyn różnych rosyjskich drani.

Według słów zastępcy szefa Kancelarii Prezydenta Michaiła Podolaka, tymi nadwyżkami zamykają się dziury na Bakhmutsky Direct, a samo PVK nie jest już otwarte.

Szef służby prasowej Połączonych Sił Zbrojnych Illya Yvlash poinformował, że na terenie Podobnych Zgrupowanych Sił Zbrojnych przebywają rekruci Wagnera. Obecnie część Naimantów przestawia kontrakty z wojskową Federacją Rosyjską i wraca na Ukrainę z Białorusi.

A Instytut Wojen wskazał, że Naimanowie mogą ponownie stać się poważnym zagrożeniem dla ZSU, mając przeszedł pod dowództwem Gwardii Rosyjskiej.

Przeczytaj warunki i ważne informacje na temat wojny między Rosją a Ukrainą na kanale RBC-Ukraina w Telegramie.

Exit mobile version