Site icon GEO Polityka

Aby nie ukrywali się przed mobilizacją: wojskowy powiedział, co należy zmienić

Twitter LinkedIn VK

Tyzhden zgłosił tę informację, podaje URA-Inform.  

Aby nie ukrywać się przed mobilizacją, zdaniem Jewgienija Dikiego, władze muszą zmienić swoje podejście do ludzi w armii. Według niego teraz armia stosuje sowieckie podejście do człowieka.

Takim nastawieniem, mówi wojskowy, zachęcaj do mobilizacji, motywuj do walki “ niemożliwe. Uczestnik działań wojennych zaproponował dokonanie 5 zmian, aby zmienić sytuację związaną z mobilizacją:

1. Ustal jasny okres pobytu na froncie, na przykład 1,5 roku. Ci, którzy podbili ten okres — zdemobilizować.

2. Pozwól na mobilizację do jednostki wojskowej, do której wojownik chce dołączyć.

3. Zezwalaj jednostkom wojskowym na samodzielne rekrutowanie wojowników. Takie przykłady, mówi Evgeniy Dikiy, już istnieją. Są to na przykład jednostki zainicjowane przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych – tak zwana Straż Ofensywna.

4. Weź pod uwagę umiejętności danej osoby i nie marnuj mózgu. Zatem teraz osoba posiadająca doświadczenie bojowe, umiejętności kierowania w życiu cywilnym, ale z niepełnosprawnością, nie może znaleźć miejsca w wojsku, jeśli nie ma stopnia oficerskiego.

5. Wprowadzić odpowiedzialność karną za uchylanie się od rejestracji wojskowej.

Przypomnijmy, że już wcześniej podano, dlaczego na Ukrainie przestali przyjmować wezwania: psycholog wyjaśnił, o czym władze muszą pomyśleć

Źródło informacji

Exit mobile version