Site icon GEO Polityka

Nocny atak „Shahedów”: wróg został zaatakowany dwoma kadłubami, a po „przybyciu” zaczął się palić

Rosyjscy strażnicy więzienni tej samej nocy kontrolowali atak diabła na Piw w dziennych rejonach Ukraina, stagnacja dronów uderzeniowych. W celach strategicznych PPO ZSU pracowało i „przyjeżdżało”.

RBC-Ukraina informuje o tym, wysyłając wiadomość do marszałka Obrony Narodowej Natalii Gumenyuk na antenie ogólnopolskiego teletonu „United News” oraz szefa Obwodowej Administracji Wojskowej Mikołajów (OVA) Witalija Kimy.

Federacja Rosyjska bezpośrednio kierowała dronami kamikaze z dwoma hvili – każdy miał po trzy UAV, a podczas ataku utracone zostały obwody Mikołajów i Chersoń.

„W rzeczywistości było ich łącznie sześć (dronów) , a pięć z nich zostało zniszczonych” – powiedział funkcjonariusz.< /p>

Gumenyuk wyjaśnił, że siłami i środkami PPO zniszczono dwóch „Shahedi” w obwodzie mikołajowskim, a trzech kolejnych w obwodzie chersońskim.

“Szkoda, że ​​doszło do ingerencji w infrastrukturę. Winyl został spalony, ale nie jest krytyczny, jest zlokalizowany, a uczestnicy zamieszek pracują” – powiedział Gumenyuk o „przybyciu” w okolice Mikołajowa.

< p>Vona potwierdziła również, że o Ostatecznie nikomu nic się nie stało.

Za słowami Gumenyuka wróg, sądząc po wszystkim, wraz z obecnym atakiem odkrył nową taktykę.

„Próbują podjąć decyzję i znaleźć sposób „najskuteczniejszy dla nich” – powiedziała.

Jak potwierdził szef komendy policji w Mikołajowie, 27 dnia poza miastem Wozniesieńsk zarejestrowano ataki ofiar „Szahed 131/136” – poinformowała wojna.

Ponowne ataki Federacji Rosyjskiej w Ukraina

Rosyjscy okupanci mogą codziennie kontrolować ponowne ataki w niektórych miejscach Ukrainy, zatrzymując się, aby zapobiec atakom różnego rodzaju rakiet, amunicji zaporowej („Shahedi”), a także lotniczych bomb ceramicznych.

A więc zgadnij co, po ostatnim ataku, w noc poprzedzającą 25-go, wróg ponownie wystrzelił na Ukrainę drony kamikadze. W pobliżu wietrznego obszaru naszego regionu zauważono 11 dronów i wszystkie zostały zestrzelone przez siły obrony przeciwlotniczej. Nagle bomby spadły na ziemię.

Później stało się jasne, że wróg przypuścił atak na terytorium w pobliżu Elektrowni Jądrowej Chmielnicki. W rezultacie w miastach Sławuta i Netiszin przerwano dostawę prądu. Wibracje nie dotknęły robota AES, natomiast na terenie stacji uległy uszkodzeniu.

Przeczytaj regulamin i ważne informacje dotyczące wojny pomiędzy Rosją a Ukrainą na kanale RBC-Ukraina w Telegramie.< /p>

Exit mobile version