Site icon GEO Polityka

Mołdawska policja podejrzewa partię finansowaną przez Rosję przed wyborami w Kiszyniowie

Mołdawskie organy ścigania podejrzewają, że partia polityczna „Szansa” ma nielegalne finansowanie przed kampanią wyborczą i wybory. Federacja Rosyjska przekazała pieniądze na ten cel.

O tym poinformował Generalny Inspektorat Policji Mołdawii, poinformowała RBC-Ukraina Vocea Basarabiei.

Ta partia jest bliska pokonania Prorosyjska płeć Itika Ilana Shoru. Federacja Rosyjska w ramach różnych programów przekazała grosze na nielegalne finansowanie kampanii wyborczej. Szefowa Generalnego Inspektoratu Policji Mołdawii Viorela Cherneutsyan powiedziała, że ​​fundusze wykorzystywane do przekupywania wyborców sięgają „prawie milionów”.

Stwierdził także, że na niższych etapach dochodzeń wobec funkcjonariuszy policji dochodzi do wielkie zjawisko związane z nielegalnym finansowaniem kampanii wyborczej, przekupywaniem wyborców i zbieraniem podpisów z list w celu poparcia kandydatów niezależnych, których w istocie promuje i finansuje z cienia partia Szansa.

Policja Pierwszy raz spędziłem już trzy miesiące

„Chcę oświadczyć, że to ważne: „Większość transakcji odbywa się poza Republiką Mołdawii i istnieje podejrzenie, że pochodzą one z Rosji i są kontrolowane przez zorganizowaną grupę zła w interesie partii politycznej” – dodaje Cher Neutsyanu.

Na początku 100-lecia partii „Szansa” przeprowadzono 65 poszukiwań, trzy części zostały zamazane. Wkrótce w Mołdawii odbędą się wybory prezydenckie.

Federacja Rosyjska planuje inwazję na Mołdawię

Wcześniej Prezydent Mołdawii Maia Sandu oświadczyła, że ​​Federacja Rosyjska stosuje różne metody, cenzurując karty żywnościowe i bankowe wydawane w Dubaju, aby przesyłać pieniądze z Mołdawii za pośrednictwem przekupywanie wyborów iv.

< p>Rechnik do parlamentu regionu Igor Grosu poinformował także, że w Mołdawii w wyborach powinni wziąć udział przedstawiciele bronionej prorosyjskiej partii „Shor”.

Warunki i ważne informacje dotyczące wojny między Rosją a Ukrainą Przeczytaj je na kanale RBC-Ukraina w Telegramie.

Exit mobile version