Site icon GEO Polityka

Marszałek Izby Reprezentantów USA oświadczył, że pomoże w chwale Ukrainy i Izraela

Nowo wybrany spiker Izby Reprezentantów USA Mike Johnson stwierdził, że finansowanie pomocy Ukrainie jest Izrael musi szukać osobno, a nie w jednym pakiecie, jak stwierdzono wcześniej.

RBC-Ukraina donosi o tym za pośrednictwem Reuters.

Vin zauważył, że może obawiać się pomocy dla Ukrainy, a wsparcia dla Izraela będzie wiele strat, a w innych obszarach szybkie sukcesy.

Johnson powiedział, że dzieli się jedzeniem z prezydentem USA Joe Bidenem i powiedział mu, „aby powiedział mu, jaki jest cel końcowej meta na Ukrainie”, jednak Biały Dom nigdy nie udzielił mu takich informacji.

W tym przypadku stwierdził, że Wśród Republikanów panuje zgoda co do tego, że pomogę Ukrainie i Izraelowi przyjrzeć się bliżej.

Pomóż Ukrainie i Izraelowi

Przypuszczam, że 17-tego Bloomberg poinformował, że Biden zwraca się do Kongresu z prośbą obejmującą dodatkową pomoc dla Ukrainy i Izraela.

20 czerwca Biały Dom poinformował, że Joe Biden zwrócił się do Kongresu o 106 miliardów dolarów na pomoc także Izraelowi i Ukrainie w celu ulepszenia kompleksu obronno-przemysłowego. W sumie na Ukrainę przydzielono 61,3 miliarda dolarów, a Izraelowi 14,3 miliarda dolarów. Politico napisało, że Senat może zablokować taki pakiet ze względu na przeciwności losu Republikanów.

Po wezwaniu do pozbawienia wolności Johnson oświadczył, że jest otwarty na negocjacje w sprawie wizji pomocy dla Ukrainy i „za śpiewające umysły.”

Przeczytaj warunki i ważne informacje na temat wojny między Rosją a Ukrainą na kanale RBC-Ukraina w Telegramie.

Exit mobile version