Site icon GEO Polityka

Kanada pozbywa się kilkudziesięciu transporterów opancerzonych, które można przekazać Ukrainie, – CBC

Armia kanadyjska ma dziesiątki starych transporterów opancerzonych, którym planuje oddać los, uderzyły w te, które prywatna firma zleciła do naprawy w celu wykorzystania na Ukrainie.

Poinformowało o tym RBC-Ukraine za pośrednictwem CBC.

Kanadyjskie Ministerstwo Obrony Narodowej twierdzi, że 67 śledzonych pojazdy to pojazdy łatwo opancerzone (TLAV). Spośród tych 140 jednostek we flocie „przebywa na parkingu w celu szeroko zakrojonej demilitaryzacji i utylizacji pozostałości lub jest usuwanych w ramach magazynu części zamiennych” w przypadku 73 pojazdów, które nie są już używane.

Według departamentu wszystkie transportery M113, które są już na magazynie od kilkudziesięciu lat, trafiły do ​​„brudnego obozu” i ostatecznie mają zostać wyrzucone.

Ponadto armia kanadyjska ma 195 LAV II Bison i 149 opancerzonych pojazdów rozpoznawczych Coyote, które również zostaną wycofane.

Firma Armatec Survivability z siedzibą w Ontario zażądała pilnej potrzeby modernizacji nadwyżek pojazdów opancerzonych.

„Cały sprzęt, który Kanada przekazuje bezpłatnie, może mieć zastosowanie na polu walki i, co ważniejsze, może odpowiadać konkretnym potrzebom zidentyfikowanym przez Ukrainę. Zasobów i możliwości jest tak wiele” – stwierdził resort obrony, dodając, że to wszystko samochody są używane od kilkudziesięciu lat i są w „złym stanie”.

Informacja ta oznacza, że ​​Ukraina wywiozła wcześniej ponad 500 sztuk pojazdów opancerzonych tego modelu oraz z USA, Litwy, Danii, Hiszpania, Włochy, Litwa, Dania, Hiszpania, Włochy i inne mocarstwa.

M113 dla Ukrainy

Holenderska minister obrony Kaisa Ollongren oświadczyła, że ​​w najbliższej przyszłości region odzyskuje partia pojazdów opancerzonych M113 z trzech krajów europejskich.

Minister zauważył, że ten opancerzony pojazd gąsienicowy pomaga również w bezpiecznym transporcie żołnierzy.

Szef Ministerstwa Obrony Holandii wyjaśnił że dostawy będą realizowane jednocześnie z Belgii i Luksemburga. Ministerstwo Obrony Holandii ogłosiło, że M113 zostanie wyposażony w zdalny system opancerzenia. Możesz także zainstalować broń samochodową w swoim samochodzie. Ukraina wycofuje także niezbędne części zamienne.

Przeczytaj warunki i ważne informacje na temat wojny Rosji z Ukrainą na kanale RBC-Ukraina w Telegramie.

Exit mobile version