Site icon GEO Polityka

Duże nakłady technologiczne pod Awdijiwką wesprą potencjał ofensywny Federacji Rosyjskiej, – ISW

Wielkie marnotrawstwo rosyjskiej technologii pod Awdiivką z pewnością rozerwie potencjał ofensywny Federacji Rosyjskiej w perspektywie długoterminowej.

RBC-Ukraina informuje o tym w swoich komunikatach do Institute of Warfare (ISW).

26 czerwca rzeczny Zgrupowanej Armii Tauryjskiej Ukrainy płk Oleksandr Sztupun oświadczył, że od 10 czerwca ubiegłego roku wojsko rosyjskie stwierdziło w pobliżu Awdijówki i Mara 5000 zabitych i rannych oraz 400 jednostek pojazdów opancerzonych. inka (o dzisiejszym podejściu do Doniecka).

Zdjęcia satelitarne potwierdziły, że wojsko rosyjskie w okresie od 10 do 20 w rejonie Awdiwiki wydało co najmniej 109 jednostek sprzętu wojskowego, głównie bojowych wozów opancerzonych i czołgów.

Ukraiński oficer rezerwy stwierdził, że wydaje się, że w pobliżu Awdijwki siły rosyjskie mają przewagę liczebną w przypadku pojazdów opancerzonych, być może chcąc się przegrupować, aby wznowić wielkie ataki zmechanizowane, jak miało to miejsce pomiędzy początkowymi atakami zmechanizowanymi.10. i kolejna seria wielkich ataków zmechanizowanych 19. i 20. .

Rosyjskie dowództwo przeniosło dodatkowe siły na linię frontu do Awdijwki, aby zrekompensować znaczne straty w sile roboczej i zachować siłę wojsk rosyjskich oraz wesprzeć niepokojące siły ofensywne.

p>

„Jednak rosyjskie dowództwo niewątpliwie ważne będzie zrekompensowanie strat rosyjskiej technologii, zwłaszcza pojazdów opancerzonych” – stwierdzili analitycy.

Tym samym marnotrawstwo na dużą skalę i braki w sprzęcie rosyjskim w pierwszym okresie inwazji na dużą skalę znacznie ograniczyły zdolność Rosji do prowadzenia skutecznej wojny manewrowej zmechanizowanej w godzinach przed nadejściem wojsk rosyjskich zimą i wiosną 2023 r., przystosowując się do dalszych działań wydatki w godzinie beznadziejnych ataków zmechanizowanych w pobliżu Wugledaru w obwodzie donieckim, dzisiaj i w lutym 2023 r.

Ważne wydatki w pobliżu Wugledaru najprawdopodobniej zainspirowały rosyjskie dowództwo do rozpoczęcia stopniowych ataków zmechanizowanych w innych częściach Ukrainy w dalszej części ofensywy zimowo-wiosennej 2023 roku. Niedawne straty w rosyjskiej technologii w pobliżu Awdijiwki wydają się być znacznie większe w porównaniu z ostatnimi stratami w technologii w pobliżu Vugledaru.

Nie do pomyślenia jest, aby perspektywa dalszego marnowania ważnego sprzętu zagrażała rosyjskiemu dowództwu jako początek kolejnej serii wielkich ataków zmechanizowanych w pobliżu Awdijiwki.

Rosja stopniowo mobilizowała elementy swojej bazy obronno-przemysłowej, aby złagodzić niedobory mienia, ale nie stworzyła jej na skalę wystarczającą do zrekompensowania skumulowanych strat rosyjskiego mienia na Ukrainie.

Niedawne marnotrawstwo Rosyjska technologia w pobliżu Awdijiwki niewątpliwie doprowadzi do jeszcze większych niedoborów rosyjskiej technologii i luki w postępie, jaki osiągnęła rosyjska armia w obliczu poważnych problemów wynikających z ograniczonych możliwości manewru zmechanizowanego.

Kluczowe koncepcje :

Terminow jest ważny Przeczytaj więcej o wojnie między Rosją i Ukraina na kanałach RBC-Ukraine w Telegramie.

Exit mobile version