„Ukryty” objaw wysokiego poziomu cholesterolu: lekarze ostrzegają, na co należy zwrócić uwagę

Twitter LinkedIn VK

Taką informację podał kanał telegramu „Doktor w kieszeni”, podaje URA-Inform.

Jednym z takich nieoczywistych objawów jest ból pojawiający się w kończynach dolnych. Dzieje się tak, ponieważ nadmiar cholesterolu w organizmie może ograniczać prawidłowy przepływ krwi, co z kolei może powodować nieprzyjemny ból w nogach.

Zjawisko to znane jest jako krytyczne niedokrwienie kończyn i może prowadzić do poważnych konsekwencji. np. jako ograniczenie przepływu krwi do nóg.

Stan ten może objawiać się bólem nóg, który często jest najbardziej odczuwalny w pozycji leżącej. Czasami ból ten jest tak intensywny, że uniemożliwia zasypianie lub budzi w nocy.

Zaleca się proste środki w celu złagodzenia bólu spowodowanego niedokrwieniem. Leżenie z nogami uniesionymi nad poziomem ciała lub krótki spacer, aby pobudzić krążenie krwi.

Aby jednak głębiej zwalczyć ten subtelny objaw wysokiego cholesterolu, konieczne jest regularne wykonywanie badań krwi, w tym profil lipidowy, aby monitorować i kontrolować poziom cholesterolu w organizmie. Tylko w ten sposób można wykryć i w porę zapobiec poważnym problemom związanym z cholesterolem.

Przypomnijmy, dlaczego nie należy pić kawy z papierowych kubków: lekarze ostrzegają przed ukrytym niebezpieczeństwem.

p>
Źródło informacji

Exit mobile version