Site icon GEO Polityka

Mężczyźni mogą wkrótce zostać zwolnieni za granicę: w Radzie zarejestrowano specjalny projekt ustawy

Twitter LinkedIn VK

Ta informacja została przekazana przez kanał telegramowy Voina News, raporty URA-Inform.

Autorem tej inicjatywy jest Gheorghe Mazurashu, poseł ludowy reprezentujący frakcję „Sługa Narodu”. Istotą propozycji jest wprowadzenie płatnych wyjazdów zagranicznych dla mężczyzn w okresie stanu wojennego.

Zasadniczo oznacza to, że mężczyźni chcący wyjechać za granicę będą musieli otworzyć konto w banku państwowym i dokonać minimalnej wpłaty w wysokości 12 945 UAH. Ponadto podczas pobytu za granicą będą musieli regularnie uzupełniać to konto kwotą 1306,5 hrywien miesięcznie, pod warunkiem, że środki te będą przekazywane na specjalne konto Sił Zbrojnych Ukrainy.

Kolejna ciekawa cecha projekt ustawy stanowi propozycję pobrania dobrowolnych składek na rzecz Sił Zbrojnych Ukrainy od mężczyzn, którzy po powrocie opuścili Ukrainę po 24 lutego 2022 r.

Jeśli mężczyźni ci nie mogą w trakcie mobilizacji potwierdzić podstaw do zwolnienia ze służby wojskowej na przejściu granicznym, wówczas za każdy miesiąc spędzony za granicą w czasie stanu wojennego trzeba będzie przelać na specjalne konto 25 890 hrywien.

Warto zaznaczyć, że projekt ustawy przewiduje dobrowolność takich wpłat składki. Jednakże mężczyźni niespełniający tych wymogów nie będą mogli wjechać na Ukrainę.

Ustawa ta zapobiega w ten sposób niewypełnianiu przez mężczyzn obowiązków związanych ze służbą wojskową, zapewniając im możliwość uiszczenia opłaty w zamian za prawo wjazdu na Ukrainę.

Przypomnijmy, dlaczego Pieskow zaczął dementować pogłoski o stanie zdrowia Putina: El-Murid ostrzegł, co to oznacza.

Źródło informacji

Exit mobile version