Site icon GEO Polityka

Putinowi złożono niebezpieczną propozycję w sprawie Ukrainy: wyszło na jaw, kto co mu zaoferował

Twitter LinkedIn VK

Taką informację podał Bild, raporty URA-Inform.

Według jak podaje źródło, plan ten został przesłany do rozpatrzenia rosyjskiemu przywódcy Władimirowi Putinowi.

Wiadomo, że w publikacji znalazły się nagrania dźwiękowe rozmów Rogozina z dyrektorem generalnym rosyjskiego centrum rakietowo-kosmicznego „Postęp”; Dmitrija Baranowa, w którym omawiano potencjalny atak rakiety kosmicznej na duże miasto na terytorium Ukrainy. Pomysł polegał na wystrzeleniu rakiety z kosmodromu Plesieck. z bombami i głowicami bojowymi na pokładzie.

Baranow wyraził obawy dotyczące możliwych problemów, takich jak przegrzanie bomb lotniczych lub głowic kierowanych podczas ponownego wejścia w atmosferę naddźwiękową. Rogozin obiecał rozważyć tę kwestię z projektantem Jurijem Solomonowem i sądząc po informacjach, w ciągu kilku dni znaleziono rozwiązanie.

Do tego dochodzą inne zagrożenia związane z tą „innowacją” zostały omówione 187;. Jedną z nich była możliwość, że części rakiety spadną na terytorium Rosji, a celność uderzenia może różnić się o 50–100 kilometrów.

Według Baranowa przygotowanie zajmie około 6 miesięcy taka operacja. Rogozin obiecał przekazać swój plan Putinowi, ale reakcja prezydenta na to pozostała nieznana.

Przypomnijmy, że protegowani Federacji Rosyjskiej w obwodzie zaporoskim złożyli zeznanie: „władze” powiedziały, co ludzie naprawdę myślą .

Źródło informacji

Exit mobile version