Site icon GEO Polityka

Miłość i naziści: ukraińsko-francuski dramat w przygotowaniu do premiery

Ukraińsko-francuski dramat „STTL” to film historyczny opowiadający o dramatycznych wydarzeniach osadnictwa żydowskiego na Ziemi Lwowskiej w latach poprzedzających wybuch II wojny światowej. Akcja filmu rozgrywa się w jeden pamiętny dzień – 21 czerwca 1941 r. Główną intrygą jest nieoczekiwana miłość Yuny i Mendla, córki rabina i syna rzeźnika. Ich miłość stawia czoła rygorystycznym wymaganiom i oczekiwaniom rodziców – pisze WomanEL.

W tym samym czasie do żydowskiego sztetla zbliża się hitlerowski szwadron śmierci, co stwarza w miasteczku niezwykle napiętą atmosferę. Ten dzień będzie krytyczny dla wszystkich bohaterów, ponieważ te wydarzenia wywrócą życie wszystkich do góry nogami.

Ukraiński muzyk został członkiem Apple MusicPenelope Cruz została twarzą słynnej włoskiej marki Historia Ukrainy w obiektywie: film SHTL ukazuje niezapomniane wydarzenia 1941 roku. Źródło: kadr z filmu

„SHTTL” powstał w technologii one-shot. Pozwala to uniknąć cięć montażowych i sprawia, że ​​oglądanie filmu jest bardziej ciągłe i ekscytujące dla widza.

Historia Ukrainy poprzez obiektyw: film SHTTL odsłania niezapomniane wydarzenia 1941 roku. Źródło: plakat filmowy

Aby stworzyć autentyczny wiejski sztetl, ekipa filmowa zbudowała na obwodzie kijowskim specjalne miasteczko, w którym wzniesiono 18 obiektów, w tym rynek i cmentarz żydowski z kamiennymi nagrobkami. Ponadto przywieziono tu sześć autentycznych 100-letnich drewnianych domów z innych regionów Ukrainy.

Historia Ukrainy poprzez w obiektywie: film SHTTL ukazuje niezapomniane wydarzenia 1941 roku. Źródło: kadr z filmu

Reżyserem dramatu jest Adi Walter, a głównymi rolami są Moishe Lobel, Anisia Stasevich, Peter Ninevsky, Valeria Shpak, Alexander Eremenko i Saul Rubinek.

Film „STTL” zapowiada się na ciekawe wyznanie wydarzeń poprzedniego dnia ofensywę hitlerowską, ukazującą losy ludności żydowskiej obwodu lwowskiego w trudnych czasach. Premiera w ukraińskich kinach to 26 października 2023 roku.

Przy okazji, niedawno okazało się, o czym opowie oczekiwany ukraiński film „Żołnierz”.

Źródło informacji

Exit mobile version