Zachód zwrócił się do Chin w sprawie Federacji Rosyjskiej: politycy opowiedzieli, do jakich wniosków doszli w sprawie wojny na Ukrainie

Twitter LinkedIn VK

Ta informacja znajduje się w oficjalnej dokumentacji szczytu UE-USA, podaje URA-Inform.

We wspólnym oświadczeniu podkreślili znaczenie wywierania przez Chiny presji na Rosję w celu natychmiastowego, bezwarunkowego i całkowitego wycofania wojsk rosyjskich z terytorium Ukrainy.

Dokument podkreśla również potrzebę wspieranie szerokiego, sprawiedliwego i długoterminowego pokoju opartego na zasadach integralności terytorialnej i zasadach Karty Narodów Zjednoczonych. Mówi także o znaczeniu bezpośredniego dialogu między Chinami a Ukrainą.

Stany Zjednoczone i Unia Europejska również wyraziły gotowość do rozwijania konstruktywnych i stabilnych stosunków z Chinami. Podkreślili znaczenie współpracy z Chinami w różnych obszarach, w tym w rozwiązywaniu problemów globalnych, takich jak kryzys klimatyczny, ochrona różnorodności biologicznej, zdolność obsługi zadłużenia i potrzeby finansowe krajów wrażliwych, globalny stan zdrowia i kontrola pandemii, stabilność makroekonomiczna i inne kwestie ich interesujące. społeczność międzynarodowa.

Przypomnijmy, że Stany Zjednoczone mają nowe zmartwienie: Pentagon ostrzegł przed tym, o czym już zaczęli myśleć.

Źródło informacji

Exit mobile version