Site icon GEO Polityka

Vidmova vykonannya ob'yazkiv. Szachtar ściągnął piłkarza do Rosji

Menedżer Szachtara Donieck podpisał kontrakt z menadżerem drużyny młodzieżowej Ol Aleksandrem Rosputko, co za kaczka z lotniska przed powrotem z ważnego meczu Ligi Juniorów UEFA.

RBC-Ukraina informuje o tym na oficjalnej stronie klubu.

„Girniki” wydały wcześniej oficjalne oświadczenie Niech ten skandaliczny vihovantsa. Mistrz Ukrainy podjął współpracę z 19-letnim piłkarzem.

„W związku z niespójnościami występującymi przed powiększeniem zespołu i faktycznym wygaśnięciem zobowiązań wynikających z kontraktu, „Szachtar” rozwiązał kontrakt z piłkarzem o. Oleksandrem Rosputkomem” – Idź do klubu z krótkim wypowiedzeniem.

Przysługa pomocnika u Szachtara trwała do lata 2024 roku. Jedną z wersji historii Rosputki nazwano rozbieżnością w związku z kontynuacją fuzji z tym samym klubem. „Girniki” wysłały młodzieńcowi oficjalną kartę, z której mógł wrócić do tabiru drużyny, ale przez trzy lata w ogóle nie pojawił się na treningu.

Wichowaniec z „Girnik” Rosputko spotkał się na belgijskim lotnisku, hrabia i kadrą U-19 planowałem lecieć do Warszawy, a jak wysiądę, to zawracam na Ukrainę. Pochodzący z okupowanej Gorłówki najprawdopodobniej przelatuje przez Stambuł lotami do Rosji. Tam szukali czegoś nowego w petersburskiej „Gwieździe”.

Przed zapowiedzią, wcześniej „Szachtar” pokonał LNZ u siebie w premierze Srnya.

Warunki oraz ważne informacje na temat wojny rosyjskiej z Ukrainą można przeczytać na kanale RBC-Ukraine w Telegramie.

Exit mobile version