Site icon GEO Polityka

Pentagon przedstawił nowy raport na temat UFO: szef Departamentu powiedział, że otrzymuje je co miesiąc

Twitter LinkedIn VK

Taką informację podał serwis CNN, podaje URA-Inform.

Raport

Według szefa AARO, Seana Kirkpatricka, liczba raportów o UFO otrzymywanych każdego miesiąca szybko rośnie. Chociaż w sierpniu 2022 r. zarejestrowano około 650 takich raportów, do kwietnia 2023 r. liczba ta wzrosła do 800. Obserwacje UFO są najczęściej odnotowywane w pobliżu obiektów wojskowych o ograniczonej przestrzeni powietrznej. Kirkpatrick przypisuje to faktowi, że w takich miejscach stosuje się bardziej czuły sprzęt monitorujący, który potrafi wykryć niezwykłe obiekty.

Sceptycyzm

W połowie przypadków, twierdzi szef AARO, obiekty zidentyfikowane jako UFO okazują się w rzeczywistości zwykłymi balonami, gruzami i innymi nieanomalnymi obiektami. Niektóre obserwacje mogą być powiązane ze statkami szpiegowskimi wystrzelonymi przez potencjalnych przeciwników USA. Jednakże od 2% do 4% raportów otrzymanych przez AARO dotyczy obiektów, które w rzeczywistości wykazują anomalne cechy, takie jak duże prędkości lub „nieznana morfologia”.

Obserwacje wczesną jesienią

Wrzesień ubiegłego roku przyniósł wiadomość o uruchomieniu przez Pentagon specjalnej strony internetowej poświęconej UFO. W tym źródle wszyscy zainteresowani mogą zapoznać się z odtajnionymi zdjęciami i filmami UFO, opatrzonymi komentarzami specjalistów AARO. Charakterystyki typowych UFO zostały także opublikowane na podstawie raportów z lat 1996-2023. Kroki te wskazują na rosnące znaczenie badania UFO i chęć odkrycia ich tajemnic.

Przypomnijmy, jak szybko pozbyć się pleśni na parapetach: wymieniono proste, ale skuteczne metody.

>
Źródło informacji

Exit mobile version