Site icon GEO Polityka

Federacja Rosyjska zamierza znaleźć luki w ukraińskim PPO na ataki zimowe, – ISW

Federacja Rosyjska, omvirno, wzywa do produkcji rakiet, bomb ceramicznych i bezzałogowych statków powietrznych nikiw dla przeszukiwanie polan na terenie ukraińskiego PPO przed możliwymi atakami zimowymi.

Poinformuje o tym RBC-Ukraina w piśmie do Instytutu Wojny Zagranicznej (ISW).

Analitycy zauważyli, że ukraińskie dowództwo operacyjne Piwdenny poinformowało, że rosyjskie wojsko przeprowadziło ataki niewidzialnymi rakietami ziemia-ziemia w obwodach Mikołajów, Chersoń i Odessa; rakiety X-59 w pobliżu Krzywej Róży, obwodu dniepropietrowskiego, obwodów Mikołajowa i Chersoniu; oraz rakiety „Iskander-K” i UAV „Shahed” w pobliżu Krzywego Rózia na przełomie 20 i 21.

Dowództwo operacyjne Pivden poinformowało, że trzy z nieznanych rakiet zdetonowały w powietrzu, X-59 otrzymał do dzielnicy mieszkalnej Krzywy Róg, a „Iskanderi” i „Shahedi” przeniesiono do obszaru przemysłowego Krzywego Rogu.

Poinformowali również, że rosyjskie lotnictwo taktyczne wystrzeliło jednocześnie 30 zmodyfikowanych bomb ceramicznych KAB w frontowej części obwodu chersońskiego.

Rechnik z dowództwa operacyjnego Piwden na Ukrainie, kapitan pierwszego stopnia Natalia Gumenyuk stwierdziła, że ​​wojska rosyjskie nigdy wcześniej nie zestawiły takiej kombinacji broni w takiej serii uderzeń i stwierdził, że Rosjanie głównych operacji na przyszłość.

„Oświadczenie Gumenyuka nawiązuje do ustaleń oficera rzecznego UPS Ukrainy, pułkownika Jurija Ignata, z dnia 8 kwietnia w sprawie faktu, że nadchodzącej zimy rosyjskie wojsko będzie przeprowadzać ataki z użyciem dronów” – stwierdził ISW.

Podstawy klawiszy:

Przeczytaj warunki i ważne informacje dotyczące wojny między Rosją a Ukrainą na kanale RBC-Ukraina w Telegramie.

Exit mobile version