Site icon GEO Polityka

Zełenski ma wobec Załużnego rygorystyczne żądania w sprawie Awdijwki: informator powiedział, czego Ukraina nie może już znieść

Twitter LinkedIn VK

Ta informacja została przekazana przez kanał telegramu Resident, podaje URA-Inform.

< blockquote class="wp-block-quote">

„Według informacji otrzymanych od źródła w PO Zełenski podczas ważnych konsultacji wojskowych nalegał, aby Naczelny Dowódca Sił Zbrojnych Ukrainy Walerij Załużnego, aby ci ostatni dołożyli wszelkich możliwych starań, aby chronić i utrzymać kontrolę nad strategicznie ważnym miastem Awdiejewką, zapobiegając za pomocą wszelkich dostępnych środków jego zajęciu przez Siły Zbrojne Rosji” – – powiedział na początku komunikatu.

Potem dodano, że na najwyższych szczeblach władz w Kijowie zdają sobie sprawę, że powtórzenie losu miasta Bachmuta w Awdijiwce może być krytyczne dla Ukrainy. Utrata tak strategicznie ważnego porozumienia mogłaby zniweczyć wysiłki Ukrainy zmierzające do pozyskania dodatkowego wsparcia wojskowego i finansowego od zachodnich sojuszników.

Wiadomo, że Awdijewka, będąc blisko Doniecka, kontroluje krytyczne szlaki transportowe i infrastrukturę, i jest kluczowym punktem w kontekście konfliktu zbrojnego.

Przypomnijmy, że baza USA w Iraku została ostrzelana rakietami: dziennikarze dowiedzieli się o niektórych szczegółach sytuacji nadzwyczajnej.

Źródło informacji

Exit mobile version