Site icon GEO Polityka

Vikoristali jest na prowadzeniu. Gumenyuk mówił o nowej taktyce Rosjan podczas nocnego ostrzału

W te noce pod ostrzałem Ukrainy rosyjscy okupanci przyjęli „taktykę składania, wręcz złośliwą ataki.” Ukraińskie wojsko natychmiast strzegło godzinnego wystrzelenia rakiet manewrujących i KABiv.

RBC-Ukraina informuje o tym po przesłaniu oświadczenia do Kerivnika Centrum Prasowego Zjednoczonej Koordynacji Ukraińskich Sił Obrony Narodowej ani Natalia Gumenyuka w godzinie teletonu.

Według słów Gumenyuka ukraińskie wojsko nie było wcześniej świadome nocnego wystrzelenia rakiet i bomb powietrznych. Innymi słowy, zdaniem prelegenta, aktywacja lotnictwa taktycznego, stagnacja naziemnych systemów rakietowych i wystrzeliwanie rakiet w tym samym czasie, przed czym chroni się statki kosmiczne.

„To jest zdecydowanie cel jak najefektywniejszego dla siebie przeprowadzenia ataku rakietowego, o ile wiadomo, co ćwiczyć według KABA Nie możemy” – stwierdziła.

Zokrem, zdaniem prelegenta, także tej nocy wdrożono złożoną taktykę nawet chybionych ataków – niemal natychmiast reagowały one bezpośrednio na samoloty taktyczne i bomby opancerzone na terytoriach linii frontu oraz rakiety typu X-59 na stacjonowały dalsze tereny innego szczebla szkoleniowego, np. Krivy Rog, obwód Mikołajów i stacjonowały drony uderzeniowe.

„Właściwie wszystko wydarzyło się z dnia na dzień i było skupione na wzmocnieniu obrony przeciwlotniczej i uzyskaniu maksymalnych rezultatów.” dodał Gumenyuk, zauważając, że główny nacisk wroga w oczywisty sposób przeniósł się na świat I.

Ostrzał Ukrainy

Wieczorem 21-go wojska rosyjskie zbombardowały środkowe i pustynne regiony Ukrainy za pomocą rakiet i balistycznych rakiety i drony szturmowe. Zokrem, doniesiono o siniakach w pobliżu Krzywej Róży w obwodzie dniepropietrowskim. Nie było żadnych wydatków. Już na początku stało się jasne, że wróg ponownie uderzył w to miejsce, powodując zniszczenia na terenie przemysłowym. Dla informacji Sztabu Generalnego, w godzinie ataku wróg unieruchomił co najmniej dwa rodzaje rakiet i drony kamikadze.

Przeczytaj regulamin i ważne informacje dotyczące wojny pomiędzy Rosja i Ukraina na kanale RBC-Ukraina w Telegramie.

Exit mobile version