Site icon GEO Polityka

Rosja może zgromadzić rakiety na potrzeby masowych ataków na Ukrainę, – Szmigal

Rosyjscy okupanci mogą gromadzić rakiety w celu przeprowadzania masowych ataków na Ukrainę Yini.

RBC-Ukraina informuje o tym z komunikatu wysłanego do premiera Denisa Szmigala na posiedzeniu Rady Ministrów.

„Nie brakuje deficytu w systemie energetycznym. Połączenia i rozkłady jazdy nie będą stagnacja. Emo, do cholery, można gromadzić rakiety do masowych ataków, a potem będziemy kontynuować przygotowania” – powiedział.

Szmigal mówił także o zakończeniu sezonu spalania. Tak więc, dopóki nie zrobi się ciepło, stopniowo łącz coraz więcej miejsc. Władze samorządowe mogą wcześniej włączyć wypalanie w szkołach, szpitalach, przedszkolach i innych obiektach infrastruktury społecznej.

Premier zapowiedział zniesienie taryf za sezon wypalania bez zmian. Dotacje będą rozdzielane automatycznie. Każdy, kto wycofał dopłatę od wiosny, nie musi składać nowego wniosku na sezon grzewczy. Fundusz emerytalny może wszystko wymyślić na nowo.

Rosyjskie zapasy rakiet

Wiosną „The New York Times” doniósł, że Rosji udało się ominąć wprowadzone przez Zahoda sankcje i kontrole eksportu. Ponadto kraj agresor zwiększył produkcję rakiet, która przewyższyła produkcję przedwojenną.

Kerivnik w Kancelarii Prezydenta Andrij Jermak oświadczył, że skuteczność sankcji nałożonych na Rosję będzie leżeć, ponieważ Czy Federacja Rosyjska może zacząć detonować rakiety i ostrzeliwać nimi Ukraińców? .

Jest oczywiste, że w pociskach rakiet, które Rosja wystrzeliwuje na terytorium Ukrainy, często znajdują się obce komponenty.

Przeczytaj warunki i ważne informacje dotyczące wojny między Rosją a Ukrainą na kanale RBC – Ukraina na Telegramie.

Exit mobile version