Federacja Rosyjska zaatakowała Zaporoże 6 rakietami: trafiono i zniszczono wieżowiec (zdjęcie)

Twitter LinkedIn VK

Informację tę przekazał Anatolij Kurtev,  poinformował URA-Inform.

Dzisiaj w nocy, w godzinach od 01:33 do 01:48, rosyjscy najeźdźcy przeprowadzili 6 ataków rakietowych na terytorium miasta Zaporoża.< /p>

Jeden z ataków uderzył w wieżowiec w centrum miasta, w którym spali cywile. Szef Zaporoża OVA Jurij Małaszko potwierdził zmasowany atak na miasto i dodał, że rodzaj rakiet jest nadal ustalany.

Sekretarz Rady Miejskiej Zaporoża Anatolij Kurtew powiedział, że w wyniku rosyjskiego ataku rakietowego na Zaporoże do godziny 5 rano dwie osoby nie żyją, czterech zostało rannych, a trzy osoby nie żyją; osób zaginionych.

„Na miejscu rosyjskiego ataku terrorystycznego kontynuowane są działania poszukiwawczo-ratownicze. Obecnie znane są dwie ofiary śmiertelne i cztery osoby ranne. Trzy kolejne osoby uznaje się za zaginione” – dodał. – napisał.

Zauważył, że w domu, w który trafiła rakieta, częściowo zniszczone zostały mieszkania w dwóch wejściach do domu. Ewakuowano mieszkańców domu. Akcja poszukiwawczo-ratownicza trwa, a miejsca uderzenia są badane przez służby ratownicze. Działają również wszystkie odpowiednie usługi, autobusy publiczne i TIC.

Przypomnijmy, że wcześniej informowano, że coś jest zaplanowane – Siły Zbrojne Ukrainy ujawniły, co armia rosyjska odkryła na Morzu Czarnym

Źródło informacji

Exit mobile version