Site icon GEO Polityka

Andriuszczenko ogłosił ekobójstwo w Mariupolu: co odkryto na brzegu morza (wideo)

Twitter LinkedIn VK

Ta informacja została podana przez Piotra Andryuszczenkę,  przekazana przez URA-Inform.

Doradca burmistrza Piotra Andryuszczenki powiedział, że ekobójstwo dokonane przez Federację Rosyjską w obwodzie azowskim widać już gołym okiem. Poinformował o tym wW Mariupolu meduzy wyrzucono na brzeg w październiku.

„Październik. Azow. Dzielnica Mariupol. Meduza. To jest anomalia. Jako ktoś, kto urodził się i spędził 46 z 48 lat na morzu, coś takiego nigdy się nie zdarzyło. Październik i meduzy są jak burza śnieżna w środku gorącego lipca” – napisał Andryuszczenko.

Doradca burmistrza jest przekonany, że ta anomalia ma związek z nielegalną działalnością Federacji Rosyjskiej w regionie. Andryuszczenko jako jedną z przyczyn takiej aktywności meduz w Morzu Azowskim wymienia brak słodkiej wody w morzu.

„Przyglądamy się most naprawiony przez Rosjan pod Azovstalem. Tutaj widać wypełnione koryto rzeki. Krótko mówiąc, na potrzeby mostu zasypano 2/3 koryta rzeki Kalmius. Oznacza to, że do Morza Azowskiego wpływa trzy razy mniej słodkiej wody, aby Putin mógł wystrzelić ciężarówki KamAZ” – podkreślił Andryuszczenko.

Według urzędnika Rosjanie celowo niszczą ekosystem regionu Azowskiego i Morza Azowskiego.

Przypomnijmy, że wcześniej donoszono o pojawieniu się na Krymie dziwnych obiektów: media dowiedziały się, czego zaczęła się obawiać Federacja Rosyjska.

Źródło informacji

Exit mobile version