Site icon GEO Polityka

Prezydent Gruzji o decyzji Trybunału Konstytucyjnego: Nie ustąpię

Prezydent Gruzji Salome Zurabiszwili zareagowała na decyzję Trybunału Konstytucyjnego Gruzji zii.< /p>

Poinformowała o tym RBC-Ukraina w przesłaniu do Echo Caucasus.

Prezydent Gruzji Salome Zurabiszwili wydała pilne oświadczenie po wypowiedzi lidera partii rządzącej Irakli Kobakhidze na temat stanowiska . Mówiłem o tym po wyroku Trybunału Konstytucyjnego.

„Dzisiejsza europejska przyszłość i demokracja zostały rzucone jednym kamieniem. Kraju, który nie ma niezbędnej równowagi między nogami, nie można uważać za kraj demokratyczny. To jest sprawdzian dla „Mriya”. Jego godzina minęła. przestań myśleć samodzielnie. , bo Salome Zurabiszwili była dla nich pięknością. Nie przeszkadzaj mi, nie przeszkadzaj, bo jestem dla tego kraju bardziej wartościowa – jako wolny polityk czy jako prezydent, który będzie kontynuował swoje mandatu. To się okaże w najbliższej przyszłości” – powiedział gruziński przywódca.

Zurabiszwił i opowiedział wyborcom o europejskiej przyszłości Gruzji, która zostanie osiągnięta.

“Cały sukces koncentruje się na tej europejskiej ścieżce i osiągniemy ten wynik. Pierwszy wynik będzie taki jak los, niezależnie od tego, kto jest pośrodku. – powtórzcie, a my mamy wszystko, co się osiąga. Niech nikt nie traci nadziei Mamy też dużo dobrych wyborów. Wszystko możemy zrobić na raz” – powiedział Zurabiszwili.

Prezydent zapowiedział, że w parlamencie możemy zapanować pokój, jeśli partia rządząca utrzyma e-głosowanie za jej „impeachmentem”. “

“Pójdę do parlamentu. I będę tam pouczając tych ludzi, że nie będę potrzebować nikogo, kto by mnie zachęcał… Wyjdę, jeśli dadzą mi słowo, a jeśli nie, to „I tak wyjdę i powiem wszystko, co trzeba powiedzieć” – powiedziała Zurabiszwili.

Prezydent krzyknął do wszystkich, którzy ją wspierali, i nawoływał do „wspólnej walki do końca”.

p>

Poinformowano nas wcześniej, że Trybunał Konstytucyjny Gruzji uznał podróż Zurabiszwili do Europy za naruszenie Konstytucji. Propozycja impeachmentu została przekazana do dyskusji w gruzińskim parlamencie.

Przeczytaj warunki i ważne informacje na temat wojny Rosji z Ukrainą na kanale RBC-Ukraina w Telegramie.

Exit mobile version