Smutny los czeka na Donbas Arena: w „DPR” zaczęli rozmawiać o końcu historii establishmentu

Twitter LinkedIn VK

Donpress zgłosił tę informację, podaje URA-Inform.

< p>Lokalny bloger donosi, że w Internecie od dawna dyskutuje się o tej wiadomości, wywołując strach i oburzenie. Według niego w konstrukcjach stadionu zaczęły pojawiać się pęknięcia, co budzi poważne obawy o jego bezpieczeństwo.

Według niego tzw. „władze” obiecują z kolei budowę stadionu nowy i nowocześniejszy kompleks sportowy na terenie „Donbass Arena”. Jednak miejscowy mieszkaniec nie podziela tego optymizmu i proponuje zamiast zniszczenia odbudować i odnowić ten symbol Doniecka.

Jak podaje doniecki kanał TG „Dobry Szubin”, realizacja pomysłu naprawy „aren Donbasu”; napotyka trudności nie do pokonania. Według blogera przyczyną tej złożoności może być brak wysokiej jakości metalu konstrukcyjnego niezbędnego do renowacji. Ten punkt sprawia, że ​​naprawa jest znacznie bardziej złożona i pilna niż zwykłe niszczenie i budowa od zera.

Tak więc przyszłość „Donbass Arena”; pozostaje dużym pytaniem, a decyzja okupantów o wyburzeniu lub przebudowie tego obiektu sportowego wywołuje w Doniecku wiele dyskusji i niepewności.

Przypominamy, że mobilizacji nie da się uniknąć, wszyscy będą bronić kraju, wiceminister obrony Ukrainy.

Źródło informacji
Exit mobile version